Rezultate te kerkimit per termin: +Forumin +Ekonomik +Botror

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] forumin / docs[0] 4278 / hits[0] 5064 / keyword[1] ekonomik / docs[1] 60587 / hits[1] 92574 / keyword[2] botror / docs[2] 254 / hits[2] 373 /
No Pic available
  • 2010-01-28

Davos 2010 Reformim të sistemit bankar botëror

Rreth 2500 lider shtetesh dhe prfaqsues t kompanive t mdha botrore jan mbledhur n Davos t Zvicrs n forumin e prvitshm ekonomik Botror, tem kryesore e t cilit pritet t jet reformimi i sistemit botror financiar. Analistt parashikojn prplasje t mdha mes prfaqsuesve t bankave dhe atyre t qeverive mbi

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha takon Klaus Schwab

Stamboll (start)-Kryeministri i vendit Sali Berisha, po zhvillon nj vizit n Stamboll t Turqis ku po merr pjes n Forumin Ekonomik Botror pr Evropn dhe Azin Qendrore. Gjat ksaj vizite, Berisha sht takuar me themeluesin dhe Presidentin e ktij forumi Klaus Schwab. N kt takim ishte i pranishm edhe Drejto