Rezultate te kerkimit per termin: +Forumin

Meta: total 1000 / total_found 4278 / time 0.002 / keyword[0] forumin / docs[0] 4278 / hits[0] 5064 /
Forumi i Beogradit, Ekonomi: Shqipëria, klimë të mirë për investimet e huaja
  • 2017-06-09

Forumi i Beogradit, Ekonomi: Shqipëria, klimë të mirë për investimet e huaja

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi mori pjesë në forumin Klima e Investimeve BE-Ballkan Perëndimor që u zhvillua në Beograd. Forumi u organizua nga Drejtoria e Përgjithshme e Komisionit Europian për Fqinjësi dhe Negociatat e zgjerimit,

No Pic available
  • 2017-06-03

SHBA paralajmëron Kinën: Nuk do të lejojmë militarizim në Detin Jugor

Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara nuk do të lejojnë militarizimin e Kinës në ishujt në Detin e Kinës Jugore, pasi lëvizje të tilla vendosin në rrezik stabilitetin rajonal. Por me tone më pozitive, Gjenerali Mattis përgëzoi Pekinin për përpj

No Pic available
  • 2017-06-03

Ish-kryediplomati serb: Serbia duhet të ballafaqohet me krimet e kryera në emër të popullit

Logjika e tanishme se të gjithë kanë bërë krime përveç nesh, nuk prodhon asgjë të mirë përveç urrejtjes së mëtutjeshme, tha politikani serb, Vuk Drashkovic. Nën organizimin e Fondacionit për vlera dhe mirëkuptim ndërkombëtar dhe mbështetur nga kryetari i Bundestagut Gjerman, Nor

Kumbaro: Kultura jo si luks, por si ekzistencë. Jo si fasadë por si esencë!   
  • 2017-05-30

Kumbaro: Kultura jo si luks, por si ekzistencë. Jo si fasadë por si esencë!  

Në mjediset e skenës së re Turbina, mbrëmjen e 28 majit u zhvillua  ceremonia përmbyllëse e Bienales së Mesdheut, e cila u mbyll me Forumin Rebirth Tirana –  Love Difference, ( projekt i Michelangelo Pistoletto),  i organizuar për  për herë të parë në Shqipëri .  Forumi, i c

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët
  • 2017-05-28

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët

Është fillim maji dhe turistët anekënd kanë vërshuar si asnjëherë në Berat. Por mangësitë në akomodim dhe në shërbime po i krijojnë vështirësi qytezës së lashtë që të maksimizojë fitimet. Qytetarët dhe bizneset të vetëm në betejë po mundohen të rikthejnë shtëpitë 500-

No Pic available
  • 2017-05-23

Ekonomitë e rajonit mund të bëjnë shumë, por nuk ndryshojnë dot madhësinë e tregjeve

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) organizoi sot panelin “Një rajon, një ekonomi – lidhje dhe potenciale” në Forumin e Biznesit të Sarajevës 2017 Dragana Gjurica, eksperte e Lartë e KBR për Konkurrueshmërinë, tha se integrimi ekonomik i Evropës Juglindore është nj

No Pic available
  • 2017-05-22

Një rajon, një ekonomi!

Sarajevë – Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) organizoi sot panelin “Një rajon, një ekonomi – lidhje dhe potenciale” në Forumin e Biznesit të Sarajevës 2017   Dragana Gjurica, Eksperte e Lartë e KBR për Konkurrueshmërinë, tha se integrimi ekonomik i Evrop