Rezultate te kerkimit per termin: +Forumit +Strategjik

Meta: total 176 / total_found 176 / time 0.000 / keyword[0] forumit / docs[0] 5759 / hits[0] 7679 / keyword[1] strategjik / docs[1] 12513 / hits[1] 16943 /
Të ndalim shpopullimin e Ballkanit, Meta nga SHBA jep formulën e zgjidhjes
  • 2019-02-06

Të ndalim shpopullimin e Ballkanit, Meta nga SHBA jep formulën e zgjidhjes

Vizitën në SHBA-, Presidenti Ilir Meta e ka vzahduar sot me pjesëmarrjen në një takim të forumit Transatlantic Leadership Network, të organizuar në Kongresin Amerikan. Duke qenë se tema e takimit lidhej me sfidat e Ballkanit perëndimor për tu anëtarësuar në BE, Meta e ka lidhur këtë

Rama në Gjenevë, poston foto me Thaçin
  • 2018-10-02

Rama në Gjenevë, poston foto me Thaçin

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, ku pritet të marrë pjesë në tryezën e Dialogut Strategjik për Ballkanin Perëndimor. Rama ka postuar një foto në Instagram, ku shfaqet bashkë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Gjenevë, selia e Forumit Ekonomik Botëror. Me Presidentin Tha

Kompanite e medha kunder urdhrit te Trumpit per ndalimin e refugjateve
  • 2017-01-31

Kompanite e medha kunder urdhrit te Trumpit per ndalimin e refugjateve

brbrNje grup i kompanive amerikane perfshire Starbucks Tesla dhe Uber kane shprehur shqetesimet lidhur me urdhrin ekzekutiv te presidentit amerikan Donald Trump  per pezullimin  e pranimeve te  refugjateve dhe per ndalimin e hyrjes te qytetareve te shtate vendeve me shumice myslimanebrbr br

Ekonomi në Stamboll, fton bizneset turke për të investuar në Shqipëri
  • 2017-01-28

Ekonomi në Stamboll, fton bizneset turke për të investuar në Shqipëri

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi ka ftuar bizneset turke të investojnë në Shqipëri gjatë një forumi ekonomik mes dy vendeve, që u zhvillua në Stamboll në 27-28 Janar 2017. Turqia ka qenë dhe mbetet partner strategjik për Shqipërinë n

No Pic available
  • 2017-01-24

Klosi, kërkesë për njohjen e pensioneve në Britani

Nga Londra, ku mori pjesë në punimet e Forumit të nivelit të lartë për Edukimin, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi tha se Shqipëria është marrë model për përpjekjet e mëdha që ka bërë në fuqizimin e edukimit profesional, për rritjen e interesit nga të rinjt

Rama Dere me dere per votat
  • 2017-01-16

Rama Dere me dere per votat

brbrKur mbeten 6 muaj nga zgjedhjet parlamentare ne 25 vjetorin e krijimit te Forumit Eurosocialist Edi Rama u ka kerkuar FRESSH-isteve te ndezin motoret e fushates Takime dere me dere per te percjelle mesazhin zgjedhor tha ai Ndersa 3 vite qeverisje kane kaluar Rama pranoi se jo gjithcka eshte arri

Dervishaj në Vjenë: Transporti dhe industria detare potencial i pashfrytëzuar
  • 2016-11-22

Dervishaj në Vjenë: Transporti dhe industria detare potencial i pashfrytëzuar

  Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në punimet vjetore të Forumit Ekonomik të Vjenës, një platformë e rëndësishme ku marrin pjesë politikanë, donatorët ndërkombëtar dhe drejtues të institucioneve të rëndësishme financiare. Sesioni i k