Rezultate te kerkimit per termin: +Foshnja

Meta: total 1000 / total_found 2057 / time 0.001 / keyword[0] foshnja / docs[0] 2057 / hits[0] 3129 /
Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet
  • 2019-04-08

Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet

Prej 1 janarit të 2019-ës, në fuqi ka hyrë një ligj për Çekun e Bebes, sipas të cilit parashikohet, që për fëmijën e parë që lind një familje shqiptare të marrë 40 mijë lekë të reja shpërblim, e kështu me radhë 80 për të dytin, e 120 për të tretin. Në vizitën te foshnja

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!
  • 2019-04-04

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!

Nga Ilir ÇUMANI Kur opozita e bashkuar organizonte protestën e saj masive në bulevardin Dëshmorët e Kombit, rastësisht takova në shëtitoren e ndodhur mes kompleksit Taivan dhe pallateve Shallvare një të njohur, i cili kishte dalë në shëtitje me bashkëshorten e tij. Është një burrë

Mister në Tunizi, vdesin 11 foshnja të sapolindura në spital
  • 2019-03-10

Mister në Tunizi, vdesin 11 foshnja të sapolindura në spital

Njëmbëdhjetë të sapolindur kanë vdekur në spitalin Rabta në Tuniz, ndoshta për shkak të një shoku septik të shkaktuar nga infeksionet e gjakut. Lajmi u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë, Abderraouf Cherif, pak para se ai të jepte dorëheqjen pas incidentit. Kryeministri tunizian, Yo

Flet mjekja, ja pse humbën jetën nëna dhe foshnja
  • 2019-02-28

Flet mjekja, ja pse humbën jetën nëna dhe foshnja

Shefja e reanimacionit në spitalin Shefqet Ndroqi, Alma Cani ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku një nënë 36-vjeçare dhe foshnja e saj humbën jetën. Ajo bën me dije se për shkak të gjendjes së rëndë, mjekët janë detyruar që ta fusin në sallën e operacionit grua

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët
  • 2019-02-20

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanë pësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre ka pësuar rënie në të gjitha qarqet e vendit duke përfshirë edhe Tiranën. Në vitin 2018 në të gjithë vendin kanë lindur 28.934 bebe ose -193

Një nënë e re shqiptare ndërron jetë në rrethana të dyshimta në Itali (EMRI)
  • 2019-02-06

Një nënë e re shqiptare ndërron jetë në rrethana të dyshimta në Itali (EMRI)

Ndarja e çuditshme nga jeta e një 24-vjeçare shqiptare ka tronditur komunitetin e vogël të Francavilla al Mare në Itali. Joana Hoxha ishte 4 muajsh shtatzënë dhe në një moment u ndie keq në shtëpinë ku jetonte me partnerin e saj, Fabio Scarponi, i njohur në qytet si menaxher i dy klube

Ndërhyrja e rrallë, mjekët e QSUT-së shpëtojnë foshnjën 11-ditëshe
  • 2019-01-31

Ndërhyrja e rrallë, mjekët e QSUT-së shpëtojnë foshnjën 11-ditëshe

Mjekët e Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza kanë kryer një operacion të rrallë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se ndërhyrja e mjekëve arriti të shpëtojë një foshnje vetëm 11-ditëshe nga një keqformim i palcës së kurrizit. Për fat të mirë, foshnj