Rezultate te kerkimit per termin: +Foto +Flori +Abazi

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.735Z

Komisioni i Medias shqyrton projekt-buxhetin e vitit 2016 për ATSH-në

TIRANE, 25 Nëntor/ATSH/-Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, në kuadër të shqyrtimit të projektbuxhetit për vitin 2016, zhvilloi të mërkurën një seancë dëgjimore me përfaqësues të institucioneve të rëndësishme kulturore, mediatike dhe shkencore në vend.Përfaqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.734Z

Pr/ligji për Vetëqeverisja vendore, ministri Çuçi: Kufizim të mandatit për kryebashkiakët

TIRANË, 25 Nëntor/ATSH/.- Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore Bledi Çuçi prezantoi të mërkurën në komisionin parlamentar të ligjeve projektligjin "Për vetëqeverisjen vendore", që parashikon një kuadër të ri ligjor për organizimin dhe funksionimin e pushtetit vendor, pas reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.456Z

Historia e Tabakhones së Tiranës, aty ky dëfreheshin bejlerët

Drini Pilkati Në krahun e majtë të fillimit të rrugës Elbasanit, pikërisht rreth 200 metra në brendësi të rrugës Ceno Sharra (sot Mihal Grameno), pas viteve 1900 ekzistonte një han (hotel për njerëz dhe kafshë), i cili quhej “Honi i Tabakve”. Quhej i tillë, pasi pronarët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.093Z

Mësuesit që fituan vendin e punës në qarkun e Durrësit

Drejtori i Arsimit në Durrës, z. Vaso Papaj, reagoi ndaj akuzave të ngritura nga kryesocialisti Rama për emërimet e mësuesve. “Në Durrës janë bërë emërime fiktive, janë emëruar mësues njerëz pa arsimin përkatës, duke lënë të diplomuarit pa punë”. Kjo ishte deklarata e kreut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.785Z

Jashtë liste zyrtarë dhe deputetë aktualë të PD-së

20/05/2009  Kryetari i PD-së, Sali Berisha, paraqet listën e kandidatëve për deputetë Deputetë të Partisë Demokratike të legjislaturës së fundit, por që kanë dhënë për këtë forcë politike ndër vite, kanë mbetur jashtë listës së kandidatëve për deputetë për zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.784Z

Kandidatët, publikohen listat zyrtare

PS zhvillon mbledhje maratonë të Kryesisë Partia Socialiste tejkaloi çdo limit dje në përpjekjen për të formuluar një listë të kandidatëve për deputetë. Deri në orët e vona të mbrëmjes vijuan mbledhjet e njëpasnjëshme të Kryesisë së Partisë Socialiste për të dorëzuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.492Z

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama