Rezultate te kerkimit per termin: +Foto +Harta

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.001 / keyword[0] foto / docs[0] 44890 / hits[0] 60225 / keyword[1] harta / docs[1] 4241 / hits[1] 5631 /
Shpërthimet e gazit në Marinzë, mbërrin komisioni i vlerësimit. Kërkohet dëmshpërblim
  • 2015-04-03

Shpërthimet e gazit në Marinzë, mbërrin komisioni i vlerësimit. Kërkohet dëmshpërblim

Në Marinzë ka mbërritur Komisioni i Vlerësimit të dëmeve. Banorët kërkojnë dëmshpërblim edhe për shpërthimet e mëparshme nga Bankers Petroleum. Mësohet se Komisioni i vlerësimit paraqiti dy harta, rrethi i gjerë e i ngushtë i shpërthimit. Rrethi i ngushtë është ende aktiv. Kre

Harta e vendbanimeve të shqiptarëve në Turqi (Foto)
  • 2015-03-08

Harta e vendbanimeve të shqiptarëve në Turqi (Foto)

Konsiderohet se në Turqi mund të jenë së paku 1.3 deri në 3.5 milion shqiptarë, që përbën 0.5 deri në 2 për qind të popullatës së përgjithshme të këtij shteti. Por, Turqia nuk i njeh shqiptarët si minoritet në këtë shtet. Shqiptarët e shpërngulur në Turqi, janë të vendosur

Harta e vendbanimeve të shqiptarëve në Turqi (Foto)
  • 2015-03-08

Harta e vendbanimeve të shqiptarëve në Turqi (Foto)

Konsiderohet se në Turqi mund të jenë së paku 1.3 deri në 3.5 milion shqiptarë, që përbën 0.5 deri në 2 për qind të popullatës së përgjithshme të këtij shteti. Por, Turqia nuk i njeh shqiptarët si minoritet n&e

E vogël harta për Ledrin (Foto)
  • 2015-02-14

E vogël harta për Ledrin (Foto)

Reperi Ledri Vula nuk ka të ndalur. Ai këto ditë është jashtëzakonisht i zënë me koncerte si në Kosovë ashtu edhe në diasporë. Ledri ka vendosur që tu thotë mirëmëngjesi fansave nga qyteti i Romës në Itali, ku

No Pic available
  • 2015-02-14

Përlasen dy Golf, përfundojnë në kanal

Dy makina Volkswagen Golf përkatësisht 4 dhe 2 janë përplasur me njëra tjetrën dhe për pasojë Golfi 2 ka përfunduar e përmbysur në kanal. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:00 të mesditës së sotme dhe fatmirësisht dëmet kanë qenë vetëm materiale. Shkak për këtë aksident mendo

Ja hartat tronditese se si do te dukej bota nese shkrijne akullnajat FOTO
  • 2015-02-09

Ja hartat tronditese se si do te dukej bota nese shkrijne akullnajat FOTO

e Hene 9 Shkurt 20151447 pm brbrDeti New York-ut arkipelagu Vancouver dhe Gjiri i Londres nuk ekzistojne por ato mund te jene emrat e vendeve ne atlaset e ardhshme teksa akullnajat vazhdojne te shkrijne raporton 8216MailOnline8217brbrbrp classwp-caption-textHarta e botes nese sh

Blendi Fevziu e “bën” Kosovën pjesë të Serbisë (Foto)
  • 2015-02-05

Blendi Fevziu e “bën” Kosovën pjesë të Serbisë (Foto)

Gazetari nga Shqipëria Blendi Fevziu i cili është udhëheqësi i emisionit "Opinion" në Klan duket se funksion ende me harta të vjetra. Në emisionin e natës së kaluar me titull "Ku po shkojnë shqiptarët e Kosovës?", Fevziu ka paraqitur një hartë me ekranin e madh të tij ku Kosova ësht