Rezultate te kerkimit per termin: +Foto +Harta

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.003 / keyword[0] foto / docs[0] 39677 / hits[0] 53646 / keyword[1] harta / docs[1] 4149 / hits[1] 5513 /
KWG thyen ueb-faqen e MPJ të Maqedonisë (Video)
  • 2014-12-26

KWG thyen ueb-faqen e MPJ të Maqedonisë (Video)

Hakerët shqiptarë kanë thyer faqen e Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë. Sulmi është bërë nga KWG (Kosovo Warriors Group) ndërsa aty është vendosur harta e Shqipërisë etnike me mesazhin që mund ta lexoni në foto më poshtë. /Telegrafi/

Harta e Shqipërisë etnike, sipas grekëve (Foto)
  • 2014-12-23

Harta e Shqipërisë etnike, sipas grekëve (Foto)

Në portalet greke qarkullon një hartë e Shqipërisë etnike si dhe harta e Ballkanit Perëndimor me kufij të ndryshuar, sipas ndarjeve etnike. Sipas kësaj harte, Kosova, Maqedonia Perëndimore dhe Lugina e Preshevës do t'i bashkangjiten Shqipërisë, ndërsa Mitrovica veriore do t'i jepet Serb

Shqipëria përmirëson skandalin, në tekste mungonte harta e Kosovës
  • 2014-12-05

Shqipëria përmirëson skandalin, në tekste mungonte harta e Kosovës

Tekstet shkollore në Shqipëri, deri më parë ishin lëshuar me disa gabime, ku njeri ndër ta ka qenë edhe ai me hartën e Kosovë, ku në disa tekste mungonte harta e shtetit të Kosovës. Këto gabime janë pranuar të jenë bërë sot, edhe nga vetë Ministria e Arsimit në Shqipëri, duke p

Shqipëria përmirëson skandalin, në tekste mungonte harta e Kosovës
  • 2014-12-04

Shqipëria përmirëson skandalin, në tekste mungonte harta e Kosovës

Tekstet shkollore në Shqipëri, deri më parë ishin lëshuar me disa gabime, ku njeri ndër ta ka qenë edhe ai me hartën e Kosovë, ku në disa tekste mungonte harta e shtetit të Kosovës. Këto gabime janë pranuar të jenë b&eu

A ishte kjo ëndrra e Ibrahim Rugovës ? (Foto)
  • 2014-12-02

A ishte kjo ëndrra e Ibrahim Rugovës ? (Foto)

Ish presidenti Ibrahim Rugova njihet për punën e tij shumëvjeçare rreth pavarësimit të vendit. Mirëpo dëshirë e tij ishte jo vetëm çlirimi i Kosovës. Por edhe Bashkimi i trojeve shqiptare në një. Këtë e dëshmon edhe kjo fotografi të cilët ish presidenti Rugova thuhet ta ketë pasu

Berisha: Rama bëri me muze shtetëror Enver Hoxhën, ta shporrim atë dhe bastardët e Bllokut
  • 2014-11-25

Berisha: Rama bëri me muze shtetëror Enver Hoxhën, ta shporrim atë dhe bastardët e Bllokut

"Art-Muzeu kushtoi 1 milionë euro, sendet personale të diktatorit i ofroi Nexhmije Hoxha" Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në një status në rrjetin social, Facebook se bunkeri anti-atomik, i hapur me investimin e drejtpërdrejtë të Edi Ramës, është një muze për diktatorin

Bluzat me flamurin e ngritur në Beograd, më të shiturat në Tiranë (Foto)
  • 2014-11-24

Bluzat me flamurin e ngritur në Beograd, më të shiturat në Tiranë (Foto)

Droni i ngritur me flamurin e Shqipërisë së Madhe mbi stadiumin ku po zhvillohej ndeshja mes Serbisë dhe Shqipërisë për Kampionatin Evropian 2016, është shndërruar në simbolin më të preferuar por edhe më të shitur në dyq