Rezultate te kerkimit per termin: +Fotoja

Meta: total 1000 / total_found 3719 / time 0.002 / keyword[0] fotoja / docs[0] 3719 / hits[0] 4529 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Një foto e Maries, feministes së parë shqiptare

Në këtë fotografi të shkrepur në studion e Kel Marubit, Ndoc Çoba pozon së bashku me famijen e tij. Ndoc Çoba (1870-1945), veprimtar politik, pjesëmarrës në Kuvendin e Vlorës, përfaqësues i Shkodrës në Kongresin e Lushnjës, Ministër i Financave (1920), kryetar i bashkisë së Shko

Zbulohet fotoja, ja kush është i dyshuari kryesor për vrasjen e Jurgen Kurtit
  • 2019-03-29

Zbulohet fotoja, ja kush është i dyshuari kryesor për vrasjen e Jurgen Kurtit

Është bërë publike fotoja e Klodian Banes, i cili sipas policisë është i dyshuari kryesor për vrasjen e Jurgen Kurtit. Ai dyshohet se ishte personi që e ekzekutoi menaxherin e VIP-ave, poshtë hyrjes së pallatit mbrëmjen e 18 marsit. Bane është në kërkim nga policia, ndërsa emri i t

Një foto plot sharm e Tefta Tashko Koços
  • 2019-03-05

Një foto plot sharm e Tefta Tashko Koços

E veshur me një fustan të gjatë, të bardhë me pala, sopranoja e njohur Tefta Tashko Koço, duket mahnitëse në foton e publikuar nga Muzeun Marubi. Fotoja është zbuluar në arkivin e Kel Marubit dhe është realizuar në studion e fotografit. Këngëtarja lirike Tefta Tashko Koço, ishte nj

Dy herë sa Nju Jorku, alarmi i NASA-s për thyerjen e një ajsbergu!
  • 2019-02-26

Dy herë sa Nju Jorku, alarmi i NASA-s për thyerjen e një ajsbergu!

NASA ka lëshuar alarmin për shkëputjen e një ajsbergu të madh dy herë sa qyteti i Nju Jorkut, duke kërcënuar të shkëputet nga Antarktik. Imazhet e marra nga sateliti i Tokës i Agjencisë së Hapësirës tregojnë një situatë alarmante: në rast të shkëputjes së malit të akullit, të

Nuk ka vend në protestë, manifestuesit hipin mbi pemë (Foto)
  • 2019-02-21

Nuk ka vend në protestë, manifestuesit hipin mbi pemë (Foto)

Në një kohë që Policia ka rrethuar të gjithë perimetrin e Parlamentit, disa protestues kanë gjetur rrugë zgjidhe, duke hipur në pemë. #td_uid_1_5c6f00df4cf13 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(h

Fotoja e tij bëri xhiron e rrjetit, arrestohet shefi i Policisë Bashkiake të Shkodrës
  • 2019-02-17

Fotoja e tij bëri xhiron e rrjetit, arrestohet shefi i Policisë Bashkiake të Shkodrës

Fotoja e tij, ku me krahët e hapura, tentoi të mbronte kolegët e tij policë nga revanshi i protestuesve të dhunshëm gjatë tubimit të djeshëm para Kryeministrisë, bëri xhiron e rrjetit, por Uniformat Blu nuk e kanë kursyer as Anton Hasanpapaj. Pavarësisht gjestit të veçantë, Policia e

Ja kush ishte shigjetari i protestës së sotme
  • 2019-02-16

Ja kush ishte shigjetari i protestës së sotme

Në protestën e opozitës pati disa incidente dhe policia e shtetit hodhi gaz lotsjellës në drejtim të protestuesve. Nuk munguan as gurët dhe sulmet nga opozita, çka krijoi tension dhe dhunë, duke lënë të plagosur 19 persona. Objektivi kryesor i sulmit ishte pikërisht Kryeministria, më