Rezultate te kerkimit per termin: +Foxnews

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] foxnews / docs[0] 44 / hits[0] 71 /
Shkrimi në Fox News: 80 mijë eurot e fotos me Obamën i pagoi Rama
  • 2016-07-14

Shkrimi në Fox News: 80 mijë eurot e fotos me Obamën i pagoi Rama

Në uebsajtin online të televizionit amerikan "Fox News", është publikuar një artikull lidhur me çështjen gjyqësore në SHBA, për një pagesë të bërë nga shoferi i limuzinës Bilal Shehu, për fushatën e presidentit amerikan Barak Obama në vitin. Shkrimi i publikuar ne "Foxnews" Me

Minierë ari në një anije 500 vjeçare në Namibi |FOTO
  • 2016-06-10

Minierë ari në një anije 500 vjeçare në Namibi |FOTO

Transmetuar më 09.06.2016 - 22:11 Teksa punonin në brigjet afrikane, disa minatorë diamantesh ranë në gjurmët e një anije portugeze të humbur 500 vjet më parë, e mbushur me monedha ari, vlera e të cilave sot i kalon 10 mili

No Pic available
  • 2016-03-29

Mali i Zi deporton 58 të huaj, anëtarë të kultit japones Aum Shinrikyo

Mali i Zi ka deportuar 58 të huaj, përfshirë 43 rusë, që kanë lidhje me kultet fetare. Policia nuk ka specifikuar emrin e grupit fetar, por mediet lokale kanë raportuar se ata janë anëtarë të Aum Shinrikyo, kultit japonez që kreu një sulm me gaz nervor vdekjeprurës në një metro në T

No Pic available
  • 2016-03-25

Pilotja e vdekjes: Njihuni me amerikanen që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

Nicole Malachowski (The USA Air Force) është pilotja e parë bombarduese amerikane e cila 17 vjet më parë, pikërisht më 24 mars gjunjëzoi Serbinë në fushatën e bombardimeve ajrore në mbrojtje të civilëve në Kosovë. Ajo ka marrë medalje të ndryshme nderi nga Ushtria e SHBA-ve dhe ës

Lirohen studentët, PD-PS injorojnë protestën
  • 2015-11-02

Lirohen studentët, PD-PS injorojnë protestën

Pas disa orësh në qeli janë liruar para pak minutash 8 studentët protestues që goditën sot paradite kryeministrin Edi Rama me vezë. Kryeministri Rama u qëllua me vezë teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale. Studentët që qëlluan me vezë kryeministrin qëndruan disa orë në Dr

Azilantë kosovarë më shumë se nga Afagnistani dhe Siria
  • 2014-12-20

Azilantë kosovarë më shumë se nga Afagnistani dhe Siria

Njoftimet mbi azilkërkuesit e shumtë nga Kosova i ka shënuar edhe media amerikane, duke nënvizuar se ata tani përbënin numrin më të madh të azilkërkuesve në qendrat strehimore në Hungari. Njoftimet mbi azilkërkuesit e shumtë nga

Mediat në SHBA: Më vonë u shfaq të valonte flamuri shqiptar
  • 2014-10-15

Mediat në SHBA: Më vonë u shfaq të valonte flamuri shqiptar

Edhe shtypi amerikan, ai i shkruar dhe elektronik, sjellë reportazhe nga ndeshja tashmë epike midis Shqipërisë dhe Serbisë, për të theksuar se ‘tensioni edhe para ndeshjes ishte i lartë meqë Shqipëria bënte udhëtimin e parë n&eum