Rezultate te kerkimit per termin: +Fqinjsis

Meta: total 59 / total_found 59 / time 0.000 / keyword[0] fqinjsis / docs[0] 59 / hits[0] 65 /
Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve
  • 2016-11-26

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve

Koloneli i Detit, Myslim Pashaj, ai që ndali ish-kryeministrin Sali Berisha ti falë det Greqisë, flet për çështjen e kufirit detar me Greqinë dhe përplasjen e tensionimin të marrëdhënieve me Athinën zyrtare, gjatë këtyre ditëve. Myslim Pashaj u bën thirrje organeve ligjore, që S

SHBA-Nishani: Vijoni me ngulm reformat për integrimin
  • 2014-02-09

SHBA-Nishani: Vijoni me ngulm reformat për integrimin

Në vijim të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Presidenti Bujar Nishani u prit në një takim nga Karen Donfried, Ndihmëse e Posaçme e Presidentit të SHBA-ve, Barack Obama, dhe Drejtoreshë e Lartë për Çështjet Evropiane. Gjatë këtij takimi, Nishani shprehu mirënjohje

No Pic available
  • 2014-02-08

Nishani takohet me Ndihmësen e Posaçme e Presidentit Obama Donfried

Presidenti i Republiks, Bujar Nishani zhvilloi nj takim n Kshillin Kombtar t Siguris me zonjn Karen Donfried, Ndihmëse e Posaçme e Presidentit Obama dhe Drejtoreshë e Lartë për Çështjet Evropiane. N fillim t takimit Presidenti Nishani, pasi revokoi me mirnjohje mbshtetjen q Shtetet e Bashkuar

Vizita në SHBA/ Nishani-Donfried: Integrimi në BE, synimi ynë strategjik
  • 2014-02-08

Vizita në SHBA/ Nishani-Donfried: Integrimi në BE, synimi ynë strategjik

Presidenti Bujar Nishani zhvilloi nj takim n Kshillin Kombtar t Siguris me Karen Donfried, Ndihmëse e Posaçme e Presidentit Obama dhe Drejtoreshë e Lartë për Çështjet Evropiane. Duke u ndalur tek procesi i integrimit, Presidenti theksoi se ky sht nj synim i yni strategjik dhe alternativ e

No Pic available
  • 2014-02-07

Washington, Nishani takon Senatorin Benjamin Cardin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u takua me Senatorin Benjamin Cardin, Kryetar i Komisionit amerikan të Helsinkit. Presidenti Nishani, pasi i vlerësoi marrdhniet me Shtetet e Bashkuara t Ameriks, si t shkëlqyera dhe të një rndsie parsore e strategjike pr vendin ton, vuri n dukje me mirnj

Presidenti Nishani takon Kryetarin e Komisionit amerikan të Helsinkit, senatorin Cardin
  • 2014-02-07

Presidenti Nishani takon Kryetarin e Komisionit amerikan të Helsinkit, senatorin Cardin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u takua me Senatorin Benjamin Cardin, Kryetar i Komisionit amerikan të Helsinkit. Presidenti Nishani, pasi i vlerësoi marrdhniet me Shtetet e Bashkuara t Ameriks, si t shkëlqyera dhe të një rndsie parsore e strategjike pr vendin ton, vuri n dukje me mirnj

Nishani-Cardin: Të përkushtuar në luftën kundër krimit, korrupsionit dhe terrorizmit
  • 2014-02-07

Nishani-Cardin: Të përkushtuar në luftën kundër krimit, korrupsionit dhe terrorizmit

Jemi të përkushtuar në luftën kundër veprimtarisë kriminale të trafikimit të qenieve njerëzore dhe kundr korrupsionit, dhe të vendosur pr t qen prkrah Shteteve t Bashkuara dhe aleatëve tan në luftën globale kundër terrorizmit, si antar t koalicionit ndrkombtar kundr terrorizmit, që