Rezultate te kerkimit per termin: +Fqinjt

Meta: total 187 / total_found 187 / time 0.000 / keyword[0] fqinjt / docs[0] 187 / hits[0] 210 /
Krimi në familjen nga Vlora, ja kush është vrasësi dhe gruaja-viktimë (FOTO)
  • 2019-02-07

Krimi në familjen nga Vlora, ja kush është vrasësi dhe gruaja-viktimë (FOTO)

Vlora u trondit paraditen e së mërkurës nga një krim i rëndë në familje. Në banesën e tyre që ndodhej në katin e parë të një pallati në rrugën Dervish Hekali, Teodor Lera mbyti deri në vdekje bashkëshorten e tij 45-vjeçare Eva Lera. Pas aktit të rëndë që kreu, 57-vjeçari tent

Zhgënjimi nga shqiptarët i Faik Konicës
  • 2018-10-28

Zhgënjimi nga shqiptarët i Faik Konicës

Faik Konica Korrespondenca e mikut t’one të kthiellt, Francesco Argondizza, që “Dielli” boton në numër të sotmë, na heq përsëri vërejtjen mi reziqet që e rethojnë Shqipërinë. Kur popujt dëshërojnë paqe dhe kërkojnë marëveshje e mëiqësi në mes tyre, aventurier

Deklaratat që i dhanë jehonë botës më 2017
  • 2018-01-02

Deklaratat që i dhanë jehonë botës më 2017

Pak ditë pasi kemi hyrë në vitin 2018, do të rikujtojmë përmes këtij materiali deklaratat kyçe të cilat e kanë karakterizuar vitin që tashmë e kemi lënë pas. JANAR Drejtori për Inteligjencë Kombëtare, James Clapper, duke folur më 10 janar gjatë një seance dëgjimore në Uashingto

BOTT PARALELE T CARLES PUIGDEMONT
  • 2017-10-29

BOTT PARALELE T CARLES PUIGDEMONT

Presidenti rajonal katalonjas i shkarkuar Carles Puigdemont ndodhet n nj kontradiktore. A sht kjo arsyeja, prse ai mban nj qendrim kontradiktor? Ai sht ulur n nj lokal n qytetin e tij t lindjes Girona dhe ha drek. Nj grup basketbollistsh dshirojn t bjn nj fotografi me t s’ka problem. Puigdem

No Pic available
  • 2017-10-02

SHBA edhe një herë i drejtohet Kryeministrit Haradinaj për demarkacionin

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi për marrjen e përgjegjësive të reja nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex W. Tillerson. Sekretari amerikan ka inkurajuar qeverinë Haradinaj që të udhëheqë me intensitet zbatimin e reformave të nevojshme e ur

No Pic available
  • 2017-07-24

Baton Haxhiu analizon veshjen e Edi Ramës: Ju tregoj si shihet dhe çfarë përfaqëson ajo

Gazetari kosovar Baton Haxhiu, në një shkrim të publikuar tek lapsi.al me titull Politika estetike e Edi Ramës është përpjekur të analizojë stilin e veshjes së kryeministrit, Edi Rama duke dhënë sipas variantit të tij një përgjigje për pyetjet se si shihet dhe çfarë përfaqëson

No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko