Rezultate te kerkimit per termin: +Fraksioni

Meta: total 786 / total_found 786 / time 0.000 / keyword[0] fraksioni / docs[0] 786 / hits[0] 845 /
Kombëtarja e femrave mposht Slloveninë
  • 2017-06-10

Kombëtarja e femrave mposht Slloveninë

Kombëtarja shqiptare e femrave arriti një fitore minimale në testin e dytë miqësorë përballë Sllovenisë, të luajtur në Selam Stermasi. Trajneri Armir Grima duhet të jetë ndjerë i kënaqur, me paraqitjen që bënë vajzat kuqezi, përballë një rivali të vështirë sic është Slloven

No Pic available
  • 2017-04-28

Ilir Meta President, profili i politikanit dominues të dy dekadave demokraci

Historia politike e Ilir Metës fillon në ditët e para të tranzicionit shqiptar dhe vazhdon me kontributin e tij të madh në zhvillimin e demokracisë shqiptare. Protagonist i të gjitha ngjarjeve historike që u zhvilluan me ardhjen e pluralizmit në Shqipëri, periudhë gjatë së cilës Ilir

Lamtumira e një princi, Podolski i jep fitoren Gjermanisë
  • 2017-03-23

Lamtumira e një princi, Podolski i jep fitoren Gjermanisë

Duhej të ishte ndeshja e tij dhe ashtu rezultoi, lamtumirë më të bukur nga Gjermania nuk mund të kishte për Lukas Podolskin. Me shiritin e kapitenit në krah sulmuesi 31-vjecari me një supergol i dha fitoren 1-0 Die Manschaft në miqësoren e luksit përballë Anglisë. Në Signal Iduna Park

Kualifikohet Teuta, Vllaznia konteston Jorgjin
  • 2017-02-15

Kualifikohet Teuta, Vllaznia konteston Jorgjin

2 minuta të çmendura në Niko Dovana, por që i mjaftuan Teutës për kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Formacioni i Gugash Maganit mposhti 2-0 Vllazninë, duke zhvlerësuar suksesin minimal të shkodranëve në Loro Borici, dy javë më parë. Një 11 metërsh i akorduar

Tirana eliminon Kukësin nga Kupa e Shqipërisë
  • 2017-02-15

Tirana eliminon Kukësin nga Kupa e Shqipërisë

Përfundon 0-0, rezultat që kualifikon Tiranën pas fitores 2-1 në ndeshjen e parë. Ishte në lupë Kukësi-Tirana pas polemikave që kanë shoqëruar dy përballjet e fundit mes tyre, pa paragjykuar verdiktin final, një ide për aleancën e mundshme mund ta krijojë kronika. E sigurt është se

Luftëtari mposht Korabin dhe ngjitet në vendin e 4-t
  • 2017-02-12

Luftëtari mposht Korabin dhe ngjitet në vendin e 4-t

Dy gola që ngjitin Luftëtarin për herë të parë në këtë sezon në vendin e 4-t të klasifikimit. Në Gjirokastër bluzinjtë Mladen Milinkovic mposhtën 2-0 Korabin e vendit të fundit, duke u konfirmuar si surpriza më e bukur e këtij sezoni. Një fitore jo shumë e thjeshtë por e meritua

No Pic available
  • 2017-01-21

Nga Lutfi Dervishi / Gënjeshtrën ta puthësh në ballë!

Në fjalorin e gjuhës shqipe, fjalia e parë për të sqaruar se çfarë është gënjeshtra është: fjalë e thënë që nuk është e vërtetë! Gënjeshtra e ka një referim tek e vërteta. Përpiqet ta fshehë të vërtetën, ta tjetërsojë, ta rrumbullakojë dhe kur arrin sukses ta minojë d