Rezultate te kerkimit per termin: +Francn

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] francn / docs[0] 35 / hits[0] 44 /
Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe
  • 2018-07-15

Franca dhe Malta pranojn refugjatt e shptuar n Mesdhe

Kryeministri i Italis Giuseppe Conte njoftoi n Facebook, se Malta prehur gatishmri pr t üranuar secila nga 50 prej 450 refugjatve t shptuar, t cilt t kapur n Mesdhe t shtunn (14.07)pr or t tra u mbajtn n dy anije ushtarake. Conte shkruan m tej, se pret q edhe vende t tjera t BE-s t reagojn. Marrves

No Pic available
  • 2017-07-14

Mysafir tek nj mik: Presidenti i SHBA-s Trump n Paris

Presidenti Emanuel Macron nj dit para fests kombtare t Francs ndoqi nj ofensiv t dyfisht diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanis, Angela Merkel e m pas me presidentin e SHBA-s Trump. “The beast” sht i prpikt. Pak pas ors 17:30 limuzina e kreut t shtetit t SHBA-s mbrr

Franca dështon të menaxhoj turmat e emigrantëve, kërkon ndihmën e policisë britanike (Video/Foto)
  • 2015-07-30

Franca dështon të menaxhoj turmat e emigrantëve, kërkon ndihmën e policisë britanike (Video/Foto)

Sot kryeministri britanik, David Cameroon është akuzuar se ka dështuar të merret në mënyrë serioze me krizën e Kalaisit të Francës me emigrantët, duke ia lënë të gjitha përgjegjësitë Francës. Pas krizës s&

No Pic available
  • 2010-09-01

Nëna e mirë? Ajo që ruan distancat me fëmijën

Filozofja franceze, Elisabeth Badinter, ka qen nj ndr t parat gra t lvizjes liberale feministe t viteve ‘70. N nj intervist t fundit ajo rrfen pr zhvillimet e lvizjes feministe n Perndim dhe vitet kur ajo nisi Zonja Badinter, ju keni rritur tre fmij. Keni qen nj nn e mir? Me thn t drejtn, asht

No Pic available
  • 2010-08-31

Vrasja e Konomit, vëzhgim te një servis

Pronari i objektit, ish-shok i Konomit, i dyshuar pr lidhje me grupin q vepron n Spanj dhe Franc Grupi hetimor arrin t marr nj tjetr dshmi pr ditn e ngjarjes Nj servis n Tiran sht vn nn vzhgim, pasi dyshohet se nga aty mund t vij identifikimi i dy personave me motor, q ekzekutuan Franc Konomin. Pro

OKB sulmon Francn
  • 2010-08-28

OKB sulmon Francn

Kombet e Bashkuara sulmojnë ashpër Francën pas dëbimit të qindra romëve nga vendi. Zevendes presidenti i Komitetit te OKB-se kunder racizmit, Pier Rishar Prosper ka kritikuar qeverine franceze se po vepron mbi baza raciste dhe ksenofobe. Ai bëri thirrje Parisit të luftojë shti

No Pic available
  • 2010-08-27

Konferenca, diplomatët në shërbim të integrimit evropian

Krerët më të lartë të shtetit u kërkuan dje përfaqësuesve diplomatikë në konferencën vjetore të ambasadorëve, të punojnë intensivisht me qëllimin e vetëm <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in;