Rezultate te kerkimit per termin: +Francs

Meta: total 108 / total_found 108 / time 0.000 / keyword[0] francs / docs[0] 108 / hits[0] 142 /
Swatch, mbush 35 vjeç ora demokratike në pulsin e botës
  • 2018-03-03

Swatch, mbush 35 vjeç ora demokratike në pulsin e botës

Simbol i viteve ’80, miliona modele të shitura. Edhe Papa Françesku e ka një të tillë Të gjithë e kemi pasur të paktën një, përfshirë edhe Papa Françeskun. Ka shumë njerëz që kanë një koleksion të vërtetë. Të apasionuarit e orëve i urrejnë, por padyshim që 1 marsi i vi

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron
  • 2017-12-09

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron

Presidenti francez vlersohet me Çmimin e qytetit t Ahenit Karli i Madh pr vitin 2018 pr merita n unitetin e Europs. Macron vlersohet pr “vizionin e nj Europe t re dhe rithemelimin e projektit europian”. “Dy aspekte na kan nxitur t vlersojm presidentin francez”, deklaroi krye

No Pic available
  • 2017-07-14

Mysafir tek nj mik: Presidenti i SHBA-s Trump n Paris

Presidenti Emanuel Macron nj dit para fests kombtare t Francs ndoqi nj ofensiv t dyfisht diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanis, Angela Merkel e m pas me presidentin e SHBA-s Trump. “The beast” sht i prpikt. Pak pas ors 17:30 limuzina e kreut t shtetit t SHBA-s mbrr

No Pic available
  • 2017-07-01

DRAMA PR FUNERALIN E HELMUT KOHLIT

Duke nisur qysh nga lista e referuesve n funeral (m 1.Korrik) e deri tek vendi i funeralit apo fijet e vjetra familjare – duket se vdekja e Helmut Kohlit po hap m shum plag n vend q t nderohet trashgimia e tij. Nj ikon politike q ka ndrruar jet, nj vejush e re, fmij t distancuar, mbrojts kontr

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

No Pic available
  • 2014-05-16

Ambasadorët e Francës ne Shqipëri dhe Maqedoni inspektim në Qafë Thanë

Zv/Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit pr Kufirin e Migracionin, Pllumb Nako, Ambasadorja e Francs n Shqipri,Christine Moro, si dhe Ambasadorja e Francs n Maqedoni Laurence Auer, gjat ditës s sotme zhvilluan nj vizit n qendrën e prbashkt t bashkëpunimit policor mes policive kufitare t Shqip

No Pic available
  • 2014-03-29

FRANCA: RRUGA E MUNDIMSHME DREJT MODERNITETIT

Pranvera e frankofonisë Feride Papleka Të shkruash për një vend si Franca që ka luajtur dhe luan një rol të rëndësishëm në historinë botërore me vlerat demokratike, laike dhe republikane në një shkrim apo edhe në disa shkrime, është një mision thuajse i pamundur. Me flamurin e saj