Rezultate te kerkimit per termin: +Francs

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Honeymoons merr mimin e Juris n Festivalin e Francs

Historia e Muajt e mjaltit q vendoset n Shqiprin dhe Serbin e ditve tona, ka marr nj tjetr mim n nj tjetr festival jasht vendit. Vlersimi q i sht dhn nga juria sht pikrisht mimi i Juris n Festivalin Les Arcs t Francs. Ky sht i disati mim q merr ky film n festivale ndrkombtare ku ka marr pjes. N t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.076Z

Ambasadorët e Francës ne Shqipëri dhe Maqedoni inspektim në Qafë Thanë

Zv/Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit pr Kufirin e Migracionin, Pllumb Nako, Ambasadorja e Francs n Shqipri,Christine Moro, si dhe Ambasadorja e Francs n Maqedoni Laurence Auer, gjat ditës s sotme zhvilluan nj vizit n qendrën e prbashkt t bashkëpunimit policor mes policive kufitare t Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.394Z

Romt, KE kundr Francs

Komisioni Europian ka shprehur shqetësimin e tij ndaj masave të ndërmarra nga qeveria franceze kundër popullsisë rome në vend. “Pres që vendet e Unionit të respektojnë normat e lëvizjes së lirë, mosdiskriminimin dhe respektin për të drejtat thelbësore të qytetarëve&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Prifti fton investitorët francezë të vijnë në Shqipëri

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, z. Dritan Prifti, mori pjes dje n konferencn “Shqipria: N rrugn drejt integrimit t BE”, e cila u zhvillua n Paris. N kt konferenc, e cila u zhvillua nga UBIFRANCE, Komisioni i Tregtis Franceze, ishte e pranishme dhe sekret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Franca ti kthejë Haitit borxhin e turpshëm të pavarësisë

Krkesa Akademikt, thirrje Sarkozis pr t ndihmuar rindrtimin e Haitit Nj grup akademiksh ndrkombtar dhe autorsh t shquar i kan shkruar Presidentit francez, Sarkozi, nj letr n t ciln i bjn thirrje q t’u rimbursoj haitianve borxhin e “pavarsis” q i vuri Haitit rreth 200 vjet m par. L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.361Z

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron

Presidenti francez vlersohet me Çmimin e qytetit t Ahenit Karli i Madh pr vitin 2018 pr merita n unitetin e Europs. Macron vlersohet pr “vizionin e nj Europe t re dhe rithemelimin e projektit europian”. “Dy aspekte na kan nxitur t vlersojm presidentin francez”, deklaroi krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.345Z

BE mbshtet luftn kundr ngrohjes globale

Udhheqsit e Britanis dhe Francs kan theksuar se udhheqsit e BE-s do t ndajn nga dy miliard euro n vit, pr t ndihmuar pjest m t varfra t bots n luftn kundr ngrohjes globale. Kryeministri i Britanis, Gordon Brown dhe presidenti i Francs, Nicolas Sarkozy, theksuan se dy vendet e tyre do t ndajn nj pje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama