Rezultate te kerkimit per termin: +Franca

Meta: total 1000 / total_found 15850 / time 0.007 / keyword[0] franca / docs[0] 15850 / hits[0] 21961 /
No Pic available
  • 2017-06-25

PriFest sjell 3 premiera botërore

Festivali më i madh Ndërkombëtar i Filmit në Kosovë PriFest, që do të ketë edicionin e 9-të në korrik ka bërë publik programin e parë të filmave në mes gjithsej 10 programeve të ndryshme që ka ky festival. Bëhet fjalë për programin garues të filmave Middle Length (Metrazh i mes

DASHURIA E RE GJERMANO-FRANCEZE
  • 2017-06-24

DASHURIA E RE GJERMANO-FRANCEZE

Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk bëri fjalë për një “hap historik”, edhe presidenti francez, Emmanuel Macron iu referua historisë në Bruksel. Vetëm kancelarja gjermane, e njohur për stilin e saj të përmbajtur, u mjaftua me shprehjen “një cilësi e re e bas

No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-18

Shpërthim në tualetin e grave në Kolumbi, tri viktima

Tre gra janë vrarë në kryeqytetin kolumbian, Bogota, në atë që autoritetet thonë se ishte një sulm terrorist. Shpërthimi ndodhi në një qendër tregtare të tejmbushur Zona Rosa, ku mbetën të plagosur edhe 11 persona të tjerë. Kryebashkiaku i Bogotas Enrique Penalosa tha se një nga at

No Pic available
  • 2017-06-17

Greqi, asgjesohen dy nga grupet më të rëndësishme krimale

Policia greke njoftoi asgjesimin e dy prej grupeve më të rëndësishme të trafikut të drogës. Janë arrestuar gjithsej 19 shtetas grekë dhe 15 shtetas shqiptarë, si dhe disa të kombësive të tjera, kryesisht afrikane, ndërsa janë sekuestruar sasi të konsiderueshme kanabisi dhe kokaine. N

Kantona sulmon Deshamp: Një llogaritar smund të jetë trajneri i Francës
  • 2017-06-17

Kantona sulmon Deshamp: Një llogaritar smund të jetë trajneri i Francës

Franca është në rrezik të mbetet jashtë Kupës së Botës pas humbjes së fundit ndaj Suedisë. Dhe Erik Kantona beson se Deshcamp është fajtori i kësaj situate të krijuar duke shtuar se Zinedine Zidane do të ishte njeriu ideal për stolin e Francës. Talenti që ka Franca është i pabesu