Rezultate te kerkimit per termin: +France

Total: 7008
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.492Z

France football per Shqiperine

brbrPrestigjiozja e futbollit boterore France Football flet me superlativa per kombetaren shqiptare si kundershtare te Frances ne grupin A te Euro 2016 Pas hedhjes se shortit te fazes finale ne Paris gazetaret e France Football vleresojne se pika me e forte e kombetares se drejtuar nga De Biazi esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.421Z

Armstrong e ringjalli Tour de France

Viti 2009 në çiklizëm shënoi rikthimin e amerikanit Lance Armstrong, i cili, pasi fitoi betejën me kancerin, arriti të triumfojë rekord shtatë herë në Tour de France dhe u bë hero te pacientet e kancerit dhe ngriti çiklizmin në një shkallë të lartë në Amerikë. Ai ishte pensionua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.989Z

France kercenohen emigrantet

brbrQindra emigrante qe jetojne ne nje kamp ne qytetin Port Kale ne France i njohur ndryshe si Xhungla jane urdheruar te largohen pasi ne te kundert do te debohen Atyre u eshte lene afat deri mbremjen e se martes per ta braktisur kampin ose do te largohen me force nga policia Shumica e tyre jane sir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.186Z

France bllokohet aeroporti i Marsejes

Manifestuesit ne France qe kundershtojne reformen e pensioneve kane bllokuar hyrjet per ne aeroportin e Marsejes ne juglindje te vendit. Sipas sindikatave te punetoreve ne manifesim jane mbledhur qindra persona shumica e te cileve punetore te kompanive Air France Carrefour etj. Sipas rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.922Z

France Football Komandon Shqiperia

Mediat europiane i bene jehone rezultatit te Shqiperise e sidomos faktit qe ajo kryeson grupin D eliminator ku bejne pjese edhe skuadra te formatit te Frances Rumanise dhe Bosnjes. Shqiperia merr kreun. Ky ishte titulli i bibles franceze te futbollit dhe nje prej revistave sportive me prestigjioze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.020Z

France 12 rafineri ne greve

Paris 15 Tetor NOA - Dymbedhjete rafineri ne France jane te gjitha ne greve dhe kjo kundrejt reformave pensionale. Dy te fundit qe u bene pjese e kesaj greve ishin ato te Gravenchon ne rajonin e Seine-Maritime dhe Reichstett ne Reno. Protesta ka cuar ne bllokim te vendit per mungese karburanti d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.639Z

Sarkozy: Jo ferexheve ne France

Presidenti francez Nicolas Sarkozy ne nje fjalim ne parlamentin francez denoi veshjen e ferexheve nga femrat muslimane duke e quajtur ate veshje perbuzese dhe servilizmi per femrat. “Problemi i ferexheve nuk eshte nje problem fetar. Me shume eshte nje ceshtje per lirine dhe dinjitet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama