Rezultate te kerkimit per termin: +France

Meta: total 1000 / total_found 6313 / time 0.003 / keyword[0] france / docs[0] 6313 / hits[0] 8491 /
Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar
  • 2017-06-23

Koreja e Veriut teston motorin raketor ndërkombëtar

Koreja e Veriut ka testuar motorin e një rakete potencialisht të përshtatshme për përdorimin e saj në një rreze të gjerë veprimi. Lajmi është bërë i ditur nga një burim zyrtar amerikan, i cili ka folur në mënyrë anonime me agjencinë e shtypit France Presse. Lajmi vjen një ditë pa

No Pic available
  • 2017-06-14

De Biazi lexon i përlotur letrën e dorëheqjes: Faleminderit Shqipëri! Përgjithmonë në zemrën time

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte kontratën në fund të edicionit, sot italiani ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, duke bër

Bella Hadid na i tregon të gjitha në Roland Garros
  • 2017-06-13

Bella Hadid na i tregon të gjitha në Roland Garros

Duket se modelja e Victorias Secret nuk i ndahet Francës. Edhe pse ishte në plazhet mahnitëse të Francës  pas festivalit të filmit në Kanë, modelja nuk mund të ikë pa parë nga afër ndeshjet finale të tenisit  në Roland Garros. Mesa duket Bella është e apasionuar pas sportit

No Pic available
  • 2017-06-11

Bllokimi i Katarit, Irani dërgon pesë avionë me ushqime

Irani dërgoi pesë aeroplanë me ushqime në Katar, shtetin arab që po vuan nga mungesat për shkak të një bllokade rajonale. Një numër vendesh, përfshirë rivalen e Iranit, Arabinë Saudite, kanë ndërprerë lidhjet me Katarin javën e kaluar, duke e akuzuar për financim të terrorizmit. D

Mesi, jashtë 11-shes ideale nga France Football
  • 2017-06-07

Mesi, jashtë 11-shes ideale nga France Football

Lionel Mesi lihet në stolin e rezervave. Revista franceze “France Football”, e cila jep edhe verdiktin e fituesit të Topit të Artë ka lënë jashtë 11 të titullarve si formacioni ideal i Champions League, sulmuesin e Barcelonës. Mesi autor i 11 golave në këtë kompeticion, i poz

No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

Deti me koncesion, Greqia kërkon naftë në zonën e diskutueshme me Shqipërinë
  • 2017-05-25

Deti me koncesion, Greqia kërkon naftë në zonën e diskutueshme me Shqipërinë

Qeveria greke ka dhënë me koncesion kuadratet detare dhe tokësore në zonën e veriut deri në Peloponez nëpërmjet një marrëveshje të nënshkruar në Athinë pasditen e së enjtes në Ministrinë greke te Energjetikës, nga ministri Jorgos Stathakis dhe kompanive fituese të koncesioneve. Mi