Rezultate te kerkimit per termin: +Frances

Meta: total 1000 / total_found 2709 / time 0.001 / keyword[0] frances / docs[0] 2709 / hits[0] 3463 /
Joaquin Phoenix dhe të gjithë Jokers që pushtuan kinematografinë
  • 2019-04-05

Joaquin Phoenix dhe të gjithë Jokers që pushtuan kinematografinë

Kësaj here i takon Joaquin Phoenix për t’i dhënë fytyrë (dhe grin) Joker të tmerrshëm. Aktori është në të vërtetë në grupin e filmit që ka si protagonistin e saj gazin e çmendur. Joker, ky është titulli i filmit të ri DC, me regji nga Todd Phillips. Anëtarët e tjerë të p

Zbulohet dokumenti i njohjes së pavarësisë së Shqipërisë nga Bullgaria
  • 2018-11-27

Zbulohet dokumenti i njohjes së pavarësisë së Shqipërisë nga Bullgaria

Arkivat rajonale duket se janë plot me dëshmi e dokumente për Shqipërinë dhe shqiptarët. Një nga më tëpasurit është dhe Arkivi Shtetëror Bullgar, në raftet e te cilit duket se zënë vend me qindra dokumente të rëndësisë së veçantë për historinë gjithëkombetare, që nga librat

No Pic available
  • 2018-11-13

Ana Frank rrëfehet në Teatrin e Metropolit (Foto)

Unë i mbaj për vete idealet, sepse pavarësisht gjithçkaje, vazhdoj të besoj se njerëzit janë të mirë në zemër. Kështu shkruan në ditarin e saj Ana Frank. Historia e vajzës e cila me ditarin e saj vazhdon të tronditë botën do të vijë premierë në Teatrin Metropol më 15 nëntor n

VeliuRutnam: Luftë krimit të organizuar dhe pastrimit të parave
  • 2018-11-02

VeliuRutnam: Luftë krimit të organizuar dhe pastrimit të parave

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi një takim me një delegacion të Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, kryesuar nga Sekretari i Përhershëm i Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar Philip Rutnam, i cili shoqërohej nga Franc

No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Luan Rama: Kur humbëm Sandër Prosin
  • 2018-04-17

Luan Rama: Kur humbëm Sandër Prosin

Muharrem Fejzo është një nga pionerët e parë të kinematografisë shqiptare dhe përfaqësues i asaj gjenerate që krijoi fytyrën e kësaj kinematografie në ditë të vështira, në ditë çensure,frike dhe diktati të politikës mbi artin, por që sidoqoftë, ishin ata që krijuan vlera të

Në frigorifer ose kotec, yjet që i mbajnë Oscar-ët në vende absurde
  • 2018-04-13

Në frigorifer ose kotec, yjet që i mbajnë Oscar-ët në vende absurde

Çmimet e Akademisë të marra në shtëpi nga aktorët, nuk janë gjithmonë të ekspozuara siç duhet. Ka nga ata që nuk e kujtojnë ku e kanë vënë statujëzën dhe ka të tjerë që i kanë gjetur një vend të çuditshëm Oskarët e vitit 2018 u dhanë më 4 mars. Dhe tani pyetja që gjithku