Rezultate te kerkimit per termin: +Francesco +Zingariello

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] francesco / docs[0] 1810 / hits[0] 2419 / keyword[1] zingariello / docs[1] 25 / hits[1] 35 /
Tre Tenorët, sot magjia operistike e fundvitit
  • 2013-12-05

Tre Tenorët, sot magjia operistike e fundvitit

Koncerti Tre Tenorët, një rit i zakonshëm i fillimit të dhjetorit, do të vijë sot për publikun shqiptar me 3 tenorë rusë. Ata janë ftuar të performojnë në skenën e Pallatit të Kongreseve, në orën 19:00. I organizuar nga producenti Edmond Tullumani, koncerti i përvitshëm do të sje

Muzika ruse, nisin provat për koncertin Tre Tenorët 2013
  • 2013-12-03

Muzika ruse, nisin provat për koncertin Tre Tenorët 2013

Kanë nisur provat e orkestrës për koncertin Tre Tenorët. Një rit i zakonshëm i fillimit të dhjetorit, koncerti do të vijë këtë vit me 3 tenorë rusë. Ata janë ftuar të performojnë në skenën e Pallatit të Kongreseve, më 5 dhjetor 2013, ora 19:00.  I organizuar nga producenti Edmon

No Pic available
  • 2011-12-04

“Tre tenorët” festojnë 10-vjetorin

“Tre tenorët” do të rikthehen në skenën e Pallatit të Kongreseve mbrëmjen e 4 dhjetorit, ku në një mbrëmje “Gala” do të bashkohen shumë artistë. Përveç “tri tenorëve” që këtë vit, për herë të parë janë të tre me nacionalitet italian: Francesco Malapena, Francesco

No Pic available
  • 2010-12-14

Zhgënjimi nga “Tre Tenorët”

TIRANE - Tre Tenorët”, në edicionin e tyre të 9-të në Pallatin e Kongreseve, morën duartrokitje, por jo brohoritje dhe nuk arritën ta çonin sallën në këmbë. Në syrin e një dashamirëseje që vëzhgonte nga sall

No Pic available
  • 2010-12-14

Rikthehen tenorët për integrimin

07/12/2010  Tenori shqiptar Adrian Xhema përkrah Francesco Zinariellos dhe Sebastain Ferradas, koncert në Pallatin e Kongreseve “Tre tenorët” rikthehen për të tetin vit në koncertin e fundvitit në Pallatin e Kongreseve. Por këtë vit, krejt ndryshe nga të tjerat merr përsipë

No Pic available
  • 2010-12-10

Zhgenjimi nga Tre Tenoret

TIRANE - Tre Tenoret ne edicionin e tyre te 9-te ne Pallatin e Kongreseve moren duartrokitje por jo brohoritje dhe nuk arriten ta conin sallen ne kembe. Ne syrin e nje dashamireseje qe vezhgonte nga salla pashe shume gjera qe caluan tek performanca e tyre.Kastriot Caushi ishte i pari qe calonte nder

No Pic available
  • 2010-12-09

Rikthehen Tre tenoret ne Pallatin e Kongreseve

TIRANEuml- Koncerti Tre tenoret u shfaq dje ne mbremje ne sallen e Pallatit te Kongreseve nen interpretimin e Adrian Xhemes Francesco Zingariellos dhe Sebastian Ferradas. Koncerti i organizuar per te tetin vit radhazi kesaj here mbarti me vete edhe simboliken e levizjes se lire te shqiptareve ne Eur