Rezultate te kerkimit per termin: +Francesko +Sketino

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.681Z

Tragjedia e Concordias flet ish kapiteni Francesco Schetino

Në 17 janar të 2012-ës, katër ditë pas mbytjes së Kosta konkordias në ishullin e Giljos në Itali, kapiteni i anijes Francesko Sketino u morr në pyetje nga policia. Ajo seancë ëshët regjistruar dhe tashmë është vënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.659Z

Seanca e pare per Costa Concordian

Sot ishte parashikur dhe nisja e seances se pare gjyqesore e nje prej proceseve me te shumepritur ne Itali, ajo e incidentit te rende te Kosta Konkordias. Por per shkak te greves kombetare te avokateve kunder reformave te drejtesise, seanca e pare qe ka vetem nje te pandehur kapitetin Francesko Ske

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.153Z

Ne pritje te vendimit per mbytjen e Costa Concordia

0 brbr brbrVendimi per mbytjen e tragetit Costa Concordia prite te jepet te merkurenbrbr brbrAvokatet e kapitenit te saj Francesko Sketino i kane kerkuar gjykates qe ta shpalle ate te pafajshem per akuzen e braktisjes se anijesbrbr brbrAta kane pretenduar gjithashtu se gjykata duhet te marre ne kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.504Z

Vazhdojne hetimet per mbytjen e Costa Concordia

Hetuesit janë sërish në bordin e Kosta Konkordias. Rreth 40 persona kanë nisur të zbatojnë vendimin e gjykatës e cila ka urdhëruar mbledhjen e provave të reja në tragetin e mbytur në brigjet e Italisë. Një kërkesë kjo dhe e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.945Z

Zhvendoset anija gjigande Costa Concordia

Në Itali po kryhet nje aksion për nxjerrjen nga deti te anijes gjigante me emrin, Costa Concordia”. Eshte një operacion mjaft i komplikuar dhe qe perllogaritet te kushtoje rreth 451 milion euro. Inxhinieri, Sergio Girotto, ka shprehur per reporterët se anija është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.946Z

Dita vendimtare per Costa Concordia

Ditë e rëndësishme për Kosta Konkordian. Nis operacioni për drejtimin e anijes së krocerës që u mbyt në ishullin e Giljos në 13 janar të vitit të kaluar. Mbrojtja civile ka komunikuar që kushtet metereologjike nuk do të pengojn&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.279Z

Prokuroret franceze hetojne Concordia-n

Prokurorët francezë kanë nisur një investigim mbi mbytjen e anijes turistike Kosta Konkordia në Itali, ku 32 vetë besohet se kanë vdekur. Prokurorët thane se të mbijetuarit francezë do të merren në pyetje për të përcaktuar r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama