Rezultate te kerkimit per termin: +Francois

Meta: total 1000 / total_found 2181 / time 0.001 / keyword[0] francois / docs[0] 2181 / hits[0] 2613 /
Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur
  • 2019-03-29

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur

Mijëra delfinë janë gjetur të pajetë në plazhet jug-perëndimore të Francës, me pamje nga Oqeani Atlantik. Mostrat ishin kryesisht në brigjet e Blagoja, Charente dhe Gironde, sipas asaj që ka bërë të njohur Observatori Pelagis, një laborator kërkimor gjitar, i cili ka bazën e tij në

200 grabitje me vlerë mbi 1 mln euro, nis gjyqi për 26 shqiptarë në Francë
  • 2019-01-07

200 grabitje me vlerë mbi 1 mln euro, nis gjyqi për 26 shqiptarë në Francë

Para organeve të drejtësisë franceze në Saint-Etienne kanë dalë sot 26 shqiptarë, të cilët akuzohen për të paktën 200 grabitje, që i kanë kryer në Auvergne Rhone-Alpes, por edhe në disa vende të tjera. Skifterët që u bën makthi i francezëve janë 19 nga Shqipëria dhe 7 nga Koso

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme
  • 2018-12-06

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme

Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se ecotax nuk do të ishte përfshirë në draftin financiar 2019, por kishte folur për një ̶

Dhjetë çifte të famshme që janë rimartuar sërish (Foto)
  • 2018-09-25

Dhjetë çifte të famshme që janë rimartuar sërish (Foto)

Nga Rod Stewart te Beckham, çiftet që thanë po edhe njëherë Kohët e fundit, Salma Hayek ripërtëriu zotimet e martesës me Francois-Henry Pinault. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe Beyoncé dhe Jay Z, Alec dhe Hilaria Baldëin në mes të festave të çmendura dhe shuam intime. Salma Hayek

No Pic available
  • 2018-09-09

Të huajt zbulojnë Vilë Bashtovën, por rruga është sfilitëse

Vilë Bashtova e Kavajës, 10 km nga autostrada kryesore Durrës-Rrogozhinë, edhe pse fshat i vogël, mund të konsiderohej një zone turistike, nëse do i ishte kushtuar vëmendja e duhur. Kalaja e Bashtovës, e vetmja në Ballkan e ndërtuar në fushë, është monument i trashëgimisë kulturore

No Pic available
  • 2018-05-07

Bakteri rezistent ndaj antibiotikëve, fundi i mjekësisë moderne?

Shkencëtarët janë të tronditur nga shpejtësia me të cilën rezistenca ndaj antibiotikëve të fuqishëm është në gjendje të përhapet nga kafshët tek njerëzit. Një studim i ri tregon se si rezistenca anti-mikrobike ndaj një ilaçi kyç mund të përhapet nga një fermë derrash në Ki

Francë, ndalohet ish-presidenti Nicolas Sarkozy
  • 2018-03-20

Francë, ndalohet ish-presidenti Nicolas Sarkozy

Mediat franceze raportojnë se ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është ndaluar nga autoritetet për tu pyetur për financimet e tij në fushatën elektorale. Mediat thonë se lajmi është dhënë nga burime gjyqësore. Sipas Le Monde, gjykata po heton mbi financimet e dyshuara libiane në f