Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
No Pic available
  • 2019-04-11

E bujshme, Jovic refuzon Barcelonën!

Luka Jovic nuk do të transferohet te Barcelona në merkaton e kësaj vere. Edhe pse është dëshira e parë e blaugranave për të forcuar sulmin, pasi talenti serb shikohet si pasuesi ideal i Luis Suarez, në një intervistë babai i futbollistit ka nënvizuar djali i tij do ti thotë jo Barçë

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare
  • 2019-01-07

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare

Një delegacion tregtar amerikan ka mbërritur në Pekin për dy ditë bisedime duke filluar nga e hëna që do të përqendrohen tek mënyrat më efektive të zbatimit të një marrëveshjeje të arritur mes Presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij kinez Xi Jinping për të shtyrë rritjen e tar

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!
  • 2018-12-14

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!

Nuk zhgënjejnë Sevilla dhe Villareal. Dy skuadrat spanjolle përmbushën të gjitha pritshmëritë duke u kualifikuar për në raundin e 1/16-ave të Europa League madje si koka grupi. Sevilla që e ka fituar 3 herë në 5 vitet e fundit këtë kompeticion, bëri detyrën ndaj rusëve të Krasnoda

Lazio eliminon nënkampionët, Ok edhe Chelsea e Frankfurt
  • 2018-11-08

Lazio eliminon nënkampionët, Ok edhe Chelsea e Frankfurt

Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke thelluar krizën e skuadrës së Rudi Garcias që ndryshe nga sezonin e

Lacio bie në Frankfurt, festival golash në Europa League
  • 2018-10-05

Lacio bie në Frankfurt, festival golash në Europa League

Lazio prishi ecurinë e mirë europiane të skuadrave italiane këtë mesjavë, teksa u mposht në Frankfurt nga Eintrachti me rezultatin 3-1, në një sfidë që rezultoi shumë e komplikuar për bardhekaltrit. Gjermanët kaluan në avantazh që në minutën e 4-t, me golin e shënuar nga da Costa,

Arbër Zeneli drejt Fiorentinës për 5 milionë euro
  • 2018-07-26

Arbër Zeneli drejt Fiorentinës për 5 milionë euro

Një tjetër shqiptar mund të bëhet pjesë e Serisë A në Itali. Bëhet fjalë për Arbër Zenelin, sulmuesin e Heerenveenit në kampionatin holandez, i cili synohet nga Fiorentina. 23-vjeçari pëlqehet shumë nga drejtuesit e skuadrës vjollcë, që duhet të paguajnë nga 4 deri 5 milionë eu