Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurtin

Meta: total 156 / total_found 156 / time 0.000 / keyword[0] frankfurtin / docs[0] 156 / hits[0] 177 /
Ushtria në Rinas, Rama  Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Rama Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)

Kritikët, kryesisht opozitarë që e kanë cilësuar antikushtetues vendosjen e Forcave të Armatosura në Rinas për të rikthyer rendin dhe sigurinë, kanë marrë një përgjigje pikante nga kryeministri Edi Rama në Instagram. Në një kohë, që Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar zyrtarisht in

No Pic available
  • 2019-04-11

E bujshme, Jovic refuzon Barcelonën!

Luka Jovic nuk do të transferohet te Barcelona në merkaton e kësaj vere. Edhe pse është dëshira e parë e blaugranave për të forcuar sulmin, pasi talenti serb shikohet si pasuesi ideal i Luis Suarez, në një intervistë babai i futbollistit ka nënvizuar djali i tij do ti thotë jo Barçë

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

Lazio eliminon nënkampionët, Ok edhe Chelsea e Frankfurt
  • 2018-11-08

Lazio eliminon nënkampionët, Ok edhe Chelsea e Frankfurt

Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke thelluar krizën e skuadrës së Rudi Garcias që ndryshe nga sezonin e

Goli i Rashicës në të 96 i fal 250 mijë  një tifozi (Video)
  • 2018-09-05

Goli i Rashicës në të 96 i fal 250 mijë një tifozi (Video)

Transferimi i tij nga Vittese te Werder Bremen ishte një nga më të bujshmit në janarin e kaluar dhe në startin e sezonit të ri Milot Rashica ka treguar se ëhstë lojtar kyç për skuadrën gjermane. Ai ishte protagonist në ndeshjen e fundjavës që lamë pas ku Werder mposhti Frankfurtin me

Fitojnë Shtugart e Hannover, humbet Hamburgu
  • 2018-01-13

Fitojnë Shtugart e Hannover, humbet Hamburgu

Rezultate deri diku të pritshme në 5 ndeshjet e para të së shtunës në Bundesliga.  Me Mërgim Mavrajn në fushë Hamburgu pësoi humbjen e 3-t radhazi dhe të parën për vitin 2018-të pasi u mposht 1-0 nga Augsburgu takim i cili u vendos nga goli i koreano-jugorit Koo Ja-Cheol. Amir  Abra

No Pic available
  • 2017-06-03

Historia e turkut që mbante si relike eshtrën e Skënderbeut

AVENTURIERI GJENIAL, SI PASARDHËS I SKËNDERBEUT (LIBRI KASTRIOTI I MADH I SHQIPËRISË I STEFAN ZANOVIÇIT) Nga Moikom Zeqo Të rrallë, të pabesueshëm dhe të patjetërsueshëm janë njerëzit në histori si Stefan Zanoviçi. Historia e jetës dhe e bëmave të tij është e jashtëzakonshme. A