Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurtit

Meta: total 1000 / total_found 1046 / time 0.000 / keyword[0] frankfurtit / docs[0] 1046 / hits[0] 1311 /
Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)
  • 2017-05-31

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)

Mërgim Mavraj është një nga personazhet më të veçanta në grupin e kombëtares shqiptare të futbollit dhe këtë e kanë kuptuar shumë shpejt edhe në Gjermani. Mediave gjermane u ka bërë shumë përshtypje se si futbollisti shqiptar nuk ka nisur pushimet si shokët e skuadrës të Hambur

Planifikonte një atentat, arrestohet nëntogeri i ushtrisë gjermane
  • 2017-04-27

Planifikonte një atentat, arrestohet nëntogeri i ushtrisë gjermane

Një nëntoger i ushtrisë gjermane është arrestuar me akuzën se ka tentuar të kryejë një atentat, i nxitur nga motivacione ksenofobe. Lajmi është bërë i ditur nga Prokuroria e Frankfurtit. Bëhet fjalë për një nëntoger 28 vjeç në Ofenbah, i cili ishte me shërbim në Illkirch, në F

No Pic available
  • 2017-03-19

Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të Ankarasë dhe Berlinit. Kjo deklaratë është bërë nga Ibrahim Kalin, zëdhën

Pas sulmit ndaj ambasadorit Lu, zhduket kryeprokurori Adriatik Llalla
  • 2017-02-06

Pas sulmit ndaj ambasadorit Lu, zhduket kryeprokurori Adriatik Llalla

Nga Bledi Mane   Pas perplasjes me kryediplomatin amerikan te Tiranes, kryeprokurori shqiptar Llalla eshte gjendur ne nje vale zemerimi mbarepopullor ne vendin e tij. Diten e shtune, Adriatiku eshte larguar me emergjence jashte vendit nepermjet aeroportit te Rinasit. Shtetasi Adriatik Llall

Mavraj në formacionin më të mirë të fazës së parë
  • 2017-02-01

Mavraj në formacionin më të mirë të fazës së parë

Mërgim Mavraj në formacionin më të mirë të fazës së parë në Bundesligën gjermane. Ky sezon ka qenë me të vërtetë fantastik për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, i cili pasi shkëlqeu me fanellën e Kolnit në 16 ndeshjet e para të kampionatit, në muajin Janar bëri një hap të

Leicester ne krize Marseja fiton thelle
  • 2017-01-28

Leicester ne krize Marseja fiton thelle

p styletext-align justifyEdhe FA Kap verteton se Lester Siti kampionia ne fuqi e Premier Liges Angleze eshte ne situate krize Ne ndeshjen e pare te turit te 116 skuadrave me te mira dhelprat e Ranierit nuk shkuan me shume se nje barazim 2-2 ne fushen e Derbi Kauntit qe luan nje kategori me poshte p

Rikthehet Valenca fiton ne transferte ndaj Villareal
  • 2017-01-22

Rikthehet Valenca fiton ne transferte ndaj Villareal

p styletext-align justifyNje karton i kuq ne minuten e trete per portierin e Ajntrahtit te Frankfurtit pas nje prekjeje te topit me dore jashte zones i ka mundesuar Demave te Kuq te Lajpcigut te shkojne te sigurt drejt fitores ne shtepi sepse pas ketij rasti kane shenuar tre here ne porten e miqve S