Rezultate te kerkimit per termin: +Frasheri

Total: 1072
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Frasheri, fshati qe humbi shkelqimin

Frasheri, ky mit i identitetit kombetar shqiptar permendet per here te pare ne dokumenta te shkruara qe ne shekullin e XV. Ky fshat ka nxjerre nga gjiri i tij tre vellezerit Frasheri, Abdylin, Naimin dhe Samiun. Tre patriotet e rilindjes kombetare, poete, shkrimtare e publiciste qe kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.641Z

Kristo Frasheri kunder Zogut te Blendi Fevziut

Transmetuar me 16112014 - 0854 Kristo Frasheri Te mbledhur ne shtepine e Kristo Frasherit akademike miq e studente jane ndaluar tek botimet e sjella nga shkrimtari e profesori i historiografise shqiptare ne edicionin e sivjetshem te P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.205Z

Ndahet nga jeta akademiku Kristo Frasheri

brbrshte ndare nga jeta ne moshen 95-vjecare Kristo Frasheri Historiani i shume veprave te rendesishme vellimeve monografike qindra artikujve studimore e referatesh historike ne me shume se 70 vjet pune eshte shuar mbremjen e 31 janarit I vleresuar per punen e tij studimore akademiku Kristo Frasheri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.749Z

ldquoExclusiverdquo Sami Frasheri

Sami Frashëri është një ndër figurat qëndrore të lëvizjes kombëtare, patriot, intelektual, dijetar. Është e vështirë sot të përmbledh kontributin e tij të jashtëzakonshëm për çështjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.748Z

Exclusive Sami Frasheri

Sami Frashëri është një ndër figurat qëndrore të lëvizjes kombëtare, patriot, intelektual, dijetar. Është e vështirë sot të përmbledh kontributin e tij të jashtëzakonshëm për çështjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.783Z

Nderohet Kristo Frasheri

brbrAkademiku Kristo Frasheri eshte nderuar ne institucionin te cilin e pasuroi me veprat e tij Akademia e Shkencave ka hapur dyert jo vetem per kolege miq e familjare te tij por edhe per studente e politikane qe e njohin vepren e Kristo Frasherit Ne homazhe kane qene te pranishem edhe presidenti Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.969Z

Veliaj i dorezon titullin Qytetar Nderi historianit Kristo Frasheri

Transmetuar me 18012016 - 1617 PUBLICITET Tirane 18 janar 2016 NOAal - Bashkia e Tiranes i ka dorezuar titullin Qytetar Nderi akademikut dhe historianit te njohur Kristo Frasheri Ne nje ceremoni te organizuar ne ambientet e Ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama