Rezultate te kerkimit per termin: +Fraza

Meta: total 1000 / total_found 1896 / time 0.001 / keyword[0] fraza / docs[0] 1896 / hits[0] 2120 /
Olta Daku, rikthehet si Shirli Valentina
  • 2017-06-15

Olta Daku, rikthehet si Shirli Valentina

Olta Daku një nga aktoret e sukseshme e viteve të fundit në teatër, rikthehet sërish në skenë, por këtë herë si Shirli Valentina. Daku do të shëndrrohet në personazhin e njohur anglez, një meso grua shtëpiake e cila zbulon veten dhe ato farë i kishin munguar më shumë, gjatë një v

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

Spanjollët në shesh kundër turistëve: Më mirë emigrantët
  • 2017-06-06

Spanjollët në shesh kundër turistëve: Më mirë emigrantët

Nga Barcelona në Palma të Majorkës, zgjerohet protesta e banorëve të lodhur nga milionat e pushuesve që zbarkojnë në qendër. Ja arsyeja “Tourist go home”, “turistë kthehuni në shtëpi”: nga Barcelona në Palma të Majorkës lexohen fraza të këtij lloji në muret

Kur fiton blofi dhe humbet shahu
  • 2017-05-24

Kur fiton blofi dhe humbet shahu

Nga Ilir Hashorva Pas tre muajsh protestë të Lulzim Bashës, pas thirrjeve me një gjuhë lufte për shkatërrimin e PS-së dhe Edi Ramës, të dy udhëheqësit e urtë: Lulzim Basha dhe Edi Rama, u bashkuan kokë më kokë, në prani të askujt, në mes të natës dhe, në fshehtësi, ngjizën at

No Pic available
  • 2017-05-14

Nga Edi Rama/ Pse më trishtoi pamja gjysëm e zbrazët e bulevardit sot

SHËNIMI I DITËS Nga Edi Rama Të gjithë demokratëve të zakonshëm, që e duan Shqipërinë njësoj si unë, si ne të tjerët, që s’jemi votues të Partisë Demokratike, kam dëshirë t’u them vëllazërisht sot: Mos u ligshtoni! Pamja gjysëm e zbrazët e bulevardit sot, më trish

No Pic available
  • 2017-05-13

Rama: Bulevardi i protestës së PD bosh! Trishtim ku është katandisur

Kryeministri Edi Rama reagoi me anë të një shënimi në rrjetet sociale për protestën e opozitës, duke theksuar se ndihet i trishtuar bulevardin bosh dhe se si një parti e madhe shqiptare është katandisur në një fantazmë. Rama:  SHËNIMI I DITËS Të gjithë demokratëve të zakonsh

Rama: Demokratë, mos u ligështoni, bashkohuni me mua e sdo pendoheni!
  • 2017-05-13

Rama: Demokratë, mos u ligështoni, bashkohuni me mua e sdo pendoheni!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar përmes një postimi të gjatë në Facebook pas protestës së zhvilluar ditën e sotme nga Partia Demokratike, duke ndjerë siç thotë, ligështimin e të gjithë demokratëve të ndershëm për dështimin  e kësaj proteste dhe rrugën pa krye ku po sh