Rezultate te kerkimit per termin: +Frederick +University

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] frederick / docs[0] 108 / hits[0] 144 / keyword[1] university / docs[1] 1910 / hits[1] 2983 /
A është e rëndësishme madhësia e mikut dhe disa kuriozitete
  • 2015-10-26

A është e rëndësishme madhësia e mikut dhe disa kuriozitete

Përmasa e organit seksual mashkullor është ndër temat më të diskutuara që lidhen me seksin. Ka shumë studime që dalin në përfundimin se përmasa nuk ndikon në mendimin që kanë femrat për performancën seksuale të partnerit. Thënë ndryshe, gjatësia e shokut nuk e dëmton jetën

Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

NJEREZ TE PAZAKONTE Ralf Albert Kroner, ose njeriu elefant
  • 2008-07-19

NJEREZ TE PAZAKONTE Ralf Albert Kroner, ose njeriu elefant

  Ralph Albert Krooner lindi në Montpelier, Vermont, më 1888. Ai është një nga subjektet më interesante të teorisë mjekësore të “maternal impression”. Kjo teori tenton të shpjegojë defektet në lindje dhe çrregullimet në gjene, duke i lidhur me ngjarje traumati