Rezultate te kerkimit per termin: +Fredin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] fredin / docs[0] 60 / hits[0] 100 /
INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq
  • 2017-03-13

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq

Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi ku strehoheshin fëmijët e rrugës ka marrë një kthesë të papritur për njërin prej tyre. John David Brown drejtori fondacionit Fëmijët e Tij i arrestuar në 2006 dhe i dënu

Frederik Rreshpja, i mallkuari  me art
  • 2017-02-17

Frederik Rreshpja, i mallkuari me art

Në 17 shkurt të këtij viti mbushen njëmbëdhjetë vjet nga largimi prej kësaj bote i poetit të klasit të parë, Frederik Reshpja. Kushdo që ka lexuar lirikat e tij të trishtuara dhe është magjepsur prej fjalës poetike plot finesë e ndjeshmëri, nuk mund të mos ketë ndërmendur një ç

No Pic available
  • 2017-02-17

Shqetësimi i biznesit: Po na sfidojnë thertoret e paliçensuara

Për thertoret pa standarde nuk është e shqetësuar vetëm AKU, por tashmë edhe biznesi. Konkurenca është arsyeja kryesore pse biznesi i thertoreve kërkon një kontroll më të rreptë nga ana e Agjencisë Kombëtare të Ushqimit. Përfaqësuesit e biznesit të thertoreve të çertifikuara kan

Muxhahedini iranian që i këndon me mall atdheut të tij: Jeta ime në Tiranë
  • 2016-12-24

Muxhahedini iranian që i këndon me mall atdheut të tij: Jeta ime në Tiranë

Fredi nuk është i panjohur për publikun shqiptar. Ai prezantua në skenën e  spektaklit Tu Si Que Vales. Me zërin e tij të veçantë ai këndoi një këngë iraniane, të cilën  ia kushtoi familjes. Me Tu Si Que Vales, Fredi u njoh nëpërmjet një miku të vet në palestër, i cili ia

E mbani mend Fredin e Elsës te “Pallati 176”, ja si duket ai sot |FOTO
  • 2016-09-26

E mbani mend Fredin e Elsës te “Pallati 176”, ja si duket ai sot |FOTO

Transmetuar më 25.09.2016 - 21:16 “Pallati 176” është një nga komeditë më të dashura për shqiptarët. Artistët brilantë që luajtën në të, bënë histori në teatrin shqiptar si dhe lanë ba

No Pic available
  • 2016-09-26

E mbani mend Fredin tek Pallati 176? Ja si duket ai sot

Është një nga personazhet kryesorë tek komedia Pallati 176, një komedi që cilësohet më e dashura për shqiptarët. Bëhet fjalë për aktorin Gëzim Rudi, i cili në komedi njihet si Fredi. Por si duket ai sot, a ka ndryshuar shumë? Kanë kaluar 31 vite nga shfaqja e premierës dhe ja si du

No Pic available
  • 2016-07-18

Historia e mbesës së Martin Camajt që nuk i lejojnë të takojë fëmijët

E dënuar me 4 vjet e 8 muaj burg për shfrytëzim prostitucioni, Vera Camaj ka treguar historinë e saj fatkeqe në një intervistë për GSh. Në 18 vitet e martesës thotë se është rrahur nga bashkëshorti sistematikisht. Bashkë me dy fëmijët, me trupin e mavijosur ka shkuar tek i vëllai,