Rezultate te kerkimit per termin: +Frida

Meta: total 155 / total_found 155 / time 0.000 / keyword[0] frida / docs[0] 155 / hits[0] 286 /
Arti, pas fytyrës së një gruaje
  • 2017-06-19

Arti, pas fytyrës së një gruaje

Alda Bardhyli Arti i vërtetë gjithnjë është fshehur pas fytyrës së një gruajeapo të një burri. Kur Frida Kahlo humbi bashkëshortin e saj, artistin Diego Rivera, ajo e vizatoi dhimbjen kudo Tablotë e mëdha të lëna përgjysmë në studion e saj, ajo i shndërroi në piktura ku ndihej aq

15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie
  • 2017-05-29

15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie

Mes shumë fotove të trashëguara nga e shkuara, ka nga ato që kanë brenda histori të mëdha jete. Ato janë dëshmitare të heshtura të ngjarjeve dhe atmosferës së një tjetër epoke, tashmë të humbur përgjithmonë. Ne kemi bërë bashkë një seri fotosh të këtij lloji. Smund të ndër

Fotot e pabotuara te Marilyn Monroe shtatzene
  • 2017-02-16

Fotot e pabotuara te Marilyn Monroe shtatzene

p styletext-align justifyKa qene shoqja e saj Frieda Hull ajo qe ka shkrepur privatisht duke xhelozuar sot fotografet e gjithe botes imazhet e Marilyn Monroe ne muajt e pare te shtatzenise Sikurse raporton Living fotot jane shkrepur ne 8 korrik te 1960 ne New York ndersa Marilyn ishte 34 vjec dhe e

No Pic available
  • 2016-12-07

Frida, Xhoi & Xhei prezanton koleksionin 2017 të fustaneve të nusërisë

“Frida, Xhoi & Xhei” kanë prezantuar koleksionin e vitit 2017 të fustaneve të nusërisë. “Frida, Xhoi & Xhei” kanë zgjedhur që koleksionin e veçantë, ta xhironin në Butrintin e lashtë.   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dh

Historia e së resë që tallej për vetullat e trasha, tani është modele e suksesshme |FOTO
  • 2016-11-16

Historia e së resë që tallej për vetullat e trasha, tani është modele e suksesshme |FOTO

Transmetuar më 16.11.2016 - 07:42 Pasi u tall për vite të tëra në shkollë për shkak të vetullave të saj të trasha e të zeza, një 17- vjeçare nga Porto Riko me emrin Natalia Castellar, gjeti suksesin. Pikërisht n

Në ankand piktura e rizbuluar e Frida Kahlo-s
  • 2016-11-15

Në ankand piktura e rizbuluar e Frida Kahlo-s

Një pikturë e Frida Kahlo-s, që nuk është ekspozuar kurrë më parë dhe vendndodhja e të cilës ishte e mistershme, ka dalë në dritë dhe do të shitet në ankand javën e ardhshme në Nju Jork. “Vajza me varëse”, një pikturë në vaj e vitit 1929, do të dalë në ankand në

No Pic available
  • 2016-10-07

Dhjetë leksione dashurie dhe jete nga Frida Kahlo

“A mund të shpiken folje? Dua të të them një: Unë të qiell ty, kështu krahët e mi shtrihen të stërmëdha për të të dashur pa masë. Jeta e Frida Kahlos ishte e mbushur plot me emocione. Ishte një grua që mësoi që herët dhe kishte tentacione kontroverse. E mbushi biografinë e