Rezultate te kerkimit per termin: +Frymmarrje

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Pse duhet ta mbajn gojn t pastr?

Sezoni i gripave ka ardhur, kshtu q sht absolutisht pashmangshme t ftohemi dhe t kemi probleme me frymmarrje. Buzt e juaja ahen dhe rrudhen por problemet me frymmarrje? Nj n katr njerz merr frym keq thuhet n nj hulumtim t Colgate (dhe ju e dini se ata prodhojn pasta dhembesh). Kjo shkaktohet nga fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Ekspertët: Ulja e normës së interesit ndikon në zhvillimin e ekonomisë

Ulja e norms baz t interesit me 0,25 pik pr qindje pritet t ndikoj pozitivisht n tregun financiar shqiptar. Ky sht mendimi i ekspertve t ekonomis, t cilt e quajn kt vendim t Banks s Shqipris, si hapi i duhur pr t nxitur zhvillimin e vendit. Ardian Civici, Ekspert ekonomie "Ulja e norms baz t in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Rikthehet A/H1N1, një rast i ri në Itali

Mjekët: Rastet janë sporadike, jo alarmit Nj rast i ri me virusin A/H1N1 sht evidentuar n Marke, Itali. Nj 54-vjear italian ka shfaqur shenjat e smundjes pas rikthimit nga nj udhtim n Indi. Menjher pas ksaj ai u sht nnshtruar analizave n spitalin e Ankons n Itali, nga ku edhe ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Pse? T jesh shkrimtar

Praktikisht dhe teorikisht, fjala ka fuqin e natyrs dhe sa do q koha po e sjell n pozita t ndryshme, kinse moda po e dashka, fjala sht maja m e lart n t gjitha etapat. Gjat dits mora dhjet libra; disa mi dhuruan autort, disa t tjera i bleva. Sa po m vinte n mendje se kjo puna e shkrimit dita d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.860Z

Dhënia e tokës me qera, miratohet drafti

Njsit vendore do t prcaktojn kriteret dhe masn e shprblimit pr pronart e tokave q nuk e kultivojn m at, pas kalimit t prons pronarve t tjer n prdorim. Ky sht thelbi i projektligjit t miratuar nga Komisioni parlamentar i Ekonomis, "Pr prdorimin dhe shfrytzimin e tokave bujqsore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.453Z

Përfundojnë punimet në unazën veriore të Korçës, Olldashi inspekton punimet

Prfundojn punimet pr rikonstruksionin dhe zgjerimin e unazs veriore t qytetit t Kors. Projekti prfshin segmentin nga kryqzimi i Erseks deri n varrezat e qytetit dhe ka nj vler prej137 milion leksh. Ky segment i prfunduar i unazs u bashkngjitet 4 lotve t tjera t prfunduar m par. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Bankat tregtare 110 milionë euro kredi vetëm në një muaj

Bankat tregtare po vazhdojn t mbshtesin krkesn e ekonomis shqiptare me likuiditet. T dhnat e fundit t Banks s Shqipris, flasin pr nj rritje t kredis, sidomos asaj n euro. Vetm pr janarin e ktij viti, n total jan injektuar nga bankat q operojn n vend, rreth 110 milion euro kredi, nga 45 milion t dhna

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama