Rezultate te kerkimit per termin: +Frynte

Meta: total 378 / total_found 378 / time 0.000 / keyword[0] frynte / docs[0] 378 / hits[0] 393 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Takimi historik mes dy Koreve, çmilitarizim dhe Traktat Paqeje
  • 2018-04-27

Takimi historik mes dy Koreve, çmilitarizim dhe Traktat Paqeje

Vetëm disa muaj më parë, në gadishull e përtej tij frynte erë lufte, por sot, Moon dhe Kim kanë folur për paqen. E rezultati i parë erdhi: Koreja e Veriut e ajo e Jugut do të firmosin këtë vit Traktatin e Paqes, që i jep fund zyrtarisht konfliktit të armatosur mes dy vendeve. Dokumenti

Luan Rama: Kur humbëm Sandër Prosin
  • 2018-04-17

Luan Rama: Kur humbëm Sandër Prosin

Muharrem Fejzo është një nga pionerët e parë të kinematografisë shqiptare dhe përfaqësues i asaj gjenerate që krijoi fytyrën e kësaj kinematografie në ditë të vështira, në ditë çensure,frike dhe diktati të politikës mbi artin, por që sidoqoftë, ishin ata që krijuan vlera të

Letra e Bajronit dërguar së ëmës, zonjës Katerina Gordon Bajron
  • 2018-01-22

Letra e Bajronit dërguar së ëmës, zonjës Katerina Gordon Bajron

Miti Bajronian shqiptar Dorian Koçi Filozofi dhe esseisti i njohur anglez FrancisBacon (1561-1626) në esenë e tij mbi Udhëtimet shkruan se udhëtimi , për moshat e reja është pjesë e edukimit, në moshat e vjetra është pjesë e eksperiencës. Që prej asaj kohe udhëtimi i njohur ndryshe d

No Pic available
  • 2017-11-28

Kujtimet e Lasgushit për ditën e Flamurit në Bukuresht

Festa më e madhe e Kollonisë dhe e kishës shqipe të Bukureshtit ish 28 Nëntori: Dita e flamurit, dhe Shën-Gjergji: Emri i Gjergj Kastriotit. Këto kremtime bëheshin me bujën dhe me madhështinë më të madhe, dyke u ftuar në Seli të Kollonisë dhe në kishë autoritetet dhe personalitetet

Do martohem me Eli Farën, telefonata nga SHBA që alarmoi Byronë Politike në 89
  • 2017-11-10

Do martohem me Eli Farën, telefonata nga SHBA që alarmoi Byronë Politike në 89

Edhe pse kishte kaluar gjysma e dytë e vitit 1989 dhe në mjaft prej shteteve të Europës Lindore kishin filluar të ndiheshin erërat që vinin nga përtej Atlantikut, në Shqipërinë komuniste dukej se nuk po frynte e nuk po lëvizte asgjë dhe ujerat rrinin po në vend?! Madje dukej sikur gj

No Pic available
  • 2017-09-24

Mami të urrej, rrëfimi prekës i një nëne që debatoi me të bijën

Gjithçka i ra si një rrufe në qiell të hapur pikërisht në kohën kur kishte filluar të mendonte se po ia dilte mbanë në rolin e nënës. Sapo kish mbaruar së lari enët e drekës dhe më parë kishte organizuar oraret e kurseve të anglishtes, pianos e futbollit, kishte bërë dhe të gjit