Rezultate te kerkimit per termin: +Fshati

Meta: total 1000 / total_found 19651 / time 0.009 / keyword[0] fshati / docs[0] 19651 / hits[0] 26365 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Tensioni në Vlorë arrin kulmin, përplasje fizike PS-LSI para qendrës së numërimit (Video)

Përplasje fizike mes PS dhe LSI në Vlorë pak para nisjes së numërimit të votave. Shkak për këtë përplasje është bërë moslejimi i 3 kutive të votimit të një fshati në Vlorë nga kandidatët e LSI-së. Sipas raportimit të mediave Shezai Rrokaj nga radhët e LSI-së ka kërkuar verif

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ
  • 2017-06-25

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi

No Pic available
  • 2017-06-25

Zgjedhjet nisin me probleme, mungesë komisionerësh, vulash e votim familjar

Proçesi zgjedhor nisi me probleme në disa qendra votimi në vend. Kështu në Kamëz u raportua për mungesën e dy komisionerëve të Partisë Demokratike si dhe mungesa e proceverbalit përkatës. Anëtarët e Komisinonit atje thanë se janë në pritje të zëvendësimit të komisionerëve. Nd

Shqiptarët zgjedhin: Raportohen incidente të vogla, Vlahutin në Bradashesh
  • 2017-06-25

Shqiptarët zgjedhin: Raportohen incidente të vogla, Vlahutin në Bradashesh

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi

No Pic available
  • 2017-06-25

Në Tiranë tentohet të blihet vota me dokumenta pronësie

Denoncohen raste të shit-blerjes së votës edhe në kryeqytet. Policia e Tiranës ka referuar materialet proçeduriale për veprën penale Korrupsionit aktiv në zgjedhje e kryer në bashkëpunim në ngarkim të shtetasve T. H 31 vjeç, E. Z 28 vjeç dhe A. K., 22 vjeç. Policia thotë se tre pers

Raportohen raste të shitblerjes së votës në Tiranë, Durrës, Elbasan
  • 2017-06-25

Raportohen raste të shitblerjes së votës në Tiranë, Durrës, Elbasan

Shqiptarët zgjedhin sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milion e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi. Në këto zgjedhje marrin pjesë 18 parti politike, të cilat kanë regjistruar 2666 kandidatë për deputet

Votën në këmbim të pronësisë, tre të arrestuar në Çekrezë të Tiranës
  • 2017-06-25

Votën në këmbim të pronësisë, tre të arrestuar në Çekrezë të Tiranës

Tre persona të tjerë janë arrestuar në Tiranë për korrupsion aktiv në zgjedhje. Policia e Tiranës ka vënë në pranga  T. H., 31 vjeç, E. Z., 28 vjeç,  A. K., 22 vjeç. Në fshatin Çekrezë ata janë kapur në flagrancë në automjetin tip Opel, brenda të cilit u gjetën lista e zgjed