Rezultate te kerkimit per termin: +Fsheht +Informativ

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.081Z

Berlini, i rrezikuar nga shërbimi sekret rus

Shërbimet e fshehta ruse duan të rekrutojnë në Gjermani informatorë nga politika dhe ekonomia, njofton gazeta gjermane "Welt am Sonntag". Synimi i agjentëve rusë është që, përmes punonjësve të Bundestagut dhe të ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kontrolli Parlamentar i Shërbimeve Informative, Siguria diskuton draftin

Komisioni i Siguris do t marr sot n shqyrtim projektligjin “Pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris”. Ky draft synon t prcaktoj shkalln e kontrollit parlamentar t shrbimeve informative t vendit. Ai prcakton prbrjen, kompetenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Vizat, Basha raporton te Siguria më 20 korrik

Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, do t raportoj n Komisionin e Siguris n 20 korrik lidhur me prmbushjen e 3 kushteve t fundit pr liberalizimin e vizave. Pas vzhgimit edhe t ekspertve ndrkombtar n terren, ministri do t sqaroj ligjvnsit se ku sht arritur lidhur me prmbushjen e kty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.932Z

Sherbimi Informativ Shteteror ne udhekryq

Petrit Zambaku - Më 9 Gusht 2012, me propozim të Kryeministrit, Presidenti i Republikës dekretoi shkarkimin nga detyra të drejtorit të Shërbimit Informativ Shtetëror, z. Bahri Shaqiri, dhe emërimin në vend të tij të z. Visho Ajazi Lika. Ndryshim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.749Z

Efektivi i SHISH me 200 kg hashash

Një oficer i Shërbimit Informativ Shtetëror u vendos në pranga pasi u arrestua në flagrancë duke transportuar një sasi droge. Policia e Shtetit bëri të ditur nëpërmjet një komunikate realizimin e këtij operacioni, mëngjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.179Z

Policia Ushtarake ka të drejtë përgjimi

TIRANË - Pas plasjes së skandalit të përgjimeve me mjete të qeverisë Berisha ndaj opozitës socialiste, qeveria e mëparshme largoi nga pozicioni i kreut të SHIU-t, për ta emërur si komandant të Policisë Ushtarake Ylli Zylën. Zyla e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama