Rezultate te kerkimit per termin: +Ftoht

Meta: total 1000 / total_found 13025 / time 0.006 / keyword[0] ftoht / docs[0] 13025 / hits[0] 16782 /
Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me

Biden: Putin do marrë mesazhin e duhur/ Kremlini urdhëron stërvitje antibërthamore me pjesëmarrje të 40 milionë njerëzve!
  • 2016-10-19

Biden: Putin do marrë mesazhin e duhur/ Kremlini urdhëron stërvitje antibërthamore me pjesëmarrje të 40 milionë njerëzve!

Mosuli është duke rënë dhe me te në skenarët e luftës mund të ndodhë gjithçka që afekton Sirinë. Valë migratore që parashikohet deri në 100 mijë njerëz, krijimi i një korridori daljeje për militanët e ISIS, që mund të dynden në Raqqa. Kjo situatë që i jep Perëndimit një

Restorantet më të pabesueshëm në botë
  • 2016-10-19

Restorantet më të pabesueshëm në botë

Do të ju prezantojmë një sërë restorantesh të mrekullueshëm. Keni darkuar ndonjëherë në një burg ose nw errësirë totale. Nuk mund të mungojë as restoranti mes peshqve apo ai në majën e në mali. Por hidhuni një sy për të kuptuar ekzaktësisht se për çfarë bëhet fjalë e përs

Revolucioni i përgjakur kundërkomunist hungarez
  • 2016-10-19

Revolucioni i përgjakur kundërkomunist hungarez

(23-tetor -11 nëntor 1956)  Me rastine 60-vjetorit  Nga Skifter Këllici “Për dashurinë jap jetën, për lirinë fal dashurinë” Shandor Petëfi, poet i madh hungarez Prolog Më 23 tetor të vitit 2006, pra plot 60 vjet më parë,  po udhëtoja me Al Italian nga Roma për n

Djajtë e zemërimit Tiranë-Prishtinë
  • 2016-10-19

Djajtë e zemërimit Tiranë-Prishtinë

Nga Lorenc Vangjeli Debati publik i ngjan ortekut. Nis papritur. Pa zhurmë dhe pa u ndjerë. Shpesh edhe pa ndonjë shkak të dukshëm. Por kur zbret poshtë faqes së malit, bën hatanë dhe merr në qafë të gjithë dynjanë nën të. Dhe kur ndodh hataja, nuk ka pikën e vlerës gjetja e ars

E besoni apo jo: Altin Lala fiton po aq sa Ronaldo dhe Messi, edhe pse në pension!
  • 2016-10-19

E besoni apo jo: Altin Lala fiton po aq sa Ronaldo dhe Messi, edhe pse në pension!

Altin Lala nuk luan më futboll. Fatkeqësisht, ish-kapitenin e kombëtares shqiptare nuk mund ta shohim qoftë edhe pak metra larg fushës, duke drejtuar nga stoli i trajnerit. Siç ka shpjeguar ai vetë, kjo thjesht nuk ishte punë për të. E kështu, asistin e fundit Lala ia ka bërë vetes

No Pic available
  • 2016-10-18

Zbardhet ngjarja në Vlorë: Një orë para plagosjes, Meçajt i vodhën BMV-X6

Personi i plagosur pasditen e djeshme në lagjen “Pavarësia” ishte dënuar më parë për vrasje. Policia sot zbardhi ngjarjen dhe informon se për plagosjen e Florenc Meçajt janë arrestuar në flagrancë 2 autorë të dyshuar dhe shpallet në kërkim 1 tjetër Në pranga janë Olgert