Rezultate te kerkimit per termin: +Fuat +Vjerdha

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] fuat / docs[0] 455 / hits[0] 612 / keyword[1] vjerdha / docs[1] 86 / hits[1] 113 /
No Pic available
  • 2016-12-29

EMRAT/ Vettingu, këta janë 60 gjyqtarët e parë që do kontrollohen

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashikuar g

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u
  • 2016-12-29

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashiku

No Pic available
  • 2016-04-05

Gjyqtarët në Shkodër: Presioni sështë reformë efektive

Nuk pajtohemi me keqfunksionimin e sistemit të drejtësisë por presioni i madh dhe anatemues, si dhe fjalori fyes që po përdoret ndaj nesh nuk janë mënyre përmirësimi dhe nuk sjellin reformë efektive në drejtësi. Deklarata u bë nga kreu i Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër Ar

No Pic available
  • 2016-04-02

President-Qeveri, dy anëtarët e rinj të Kushtetueses, përplasja e rradhës

Fushëbeteja e re mes Presidentit Bujar Nishani dhe Qeverisë mund të jetë Gjykata Kushtetuese pas mbarimit të mandatit në fund të muajit prill të dy anëtarëve Vladimir Kristos dhe Sokol Berberit. Kushtetuta përcakton Presidentin që me dekret ti çojë Kuvendit dy emrat zëvendësues, por

Laguna e Kunes, Apeli: Burg ish-zyrtarëve të Shëngjinit
  • 2015-11-20

Laguna e Kunes, Apeli: Burg ish-zyrtarëve të Shëngjinit

Gjykata e Apelit në Shkodër rrëzoi vendimin e Shkallës së Parë të Lezhës, e cila kishte shpallur të pafajshëm ish-zyrtarët e komunës së Shëngjinit që ishin akuzuar për tjetërsimin e pronave në lagunën e Kunes. Ata kishin kryer në bashkëpunim tjetërsimin e kënetës në bregdet

Buzeqeshja sfiduese e Sokol Mjacaj ne sallen e gjyqit
  • 2015-07-10

Buzeqeshja sfiduese e Sokol Mjacaj ne sallen e gjyqit

Transmetuar me 09072015 - 0626 PUBLICITET Ndersa gjyqtari komunikonte masen e sigurise se arrestit me burg pa afat per akuzat e vrasjes se dyfishte dhe armembajtjes pa leje Sokol Mjacaj nuk po e vriste shume mendjenbr br Pam

No Pic available
  • 2015-03-31

Gjykata e Lartë, shumica kritika Presidentit për mungesë konsultash

Komisioni i Ligjeve zhvilloi sot një seancë dëgjimore me dy gjyqtarët e dekretuar nga Presidenti i Republikës për anëtarë të Gjykatës së Lartë, Markelian Koçi dhe Fuat Vjerdha. Gjatë seancës, mazhoranca shprehu kritika ndaj institucionit të Presidentit, i cili nuk ka zhvilluar konsul