Rezultate te kerkimit per termin: +Fufi

Meta: total 469 / total_found 469 / time 0.000 / keyword[0] fufi / docs[0] 469 / hits[0] 870 /
Operacioni në Nikël, kush janë 5 të fortët të ndaluar nga policia
  • 2018-09-13

Operacioni në Nikël, kush janë 5 të fortët të ndaluar nga policia

Pak orë pas operacionit të zhvilluar sot në Nikël, janë mësuar detaje të tjera. Pas shoqërimit të disa prej personave, 5 prej tyre janë arrestuar. Bëhet e ditur se të arrestuarit janë: Lutfi Haka, djali i tij Marklen Haka,Ylli Çangu, Skender Leza, Valter Bami. Bëhet e ditur se gjatë

Atentati i supozuar, gjykim i shkurtuar për Doshin, Frrokun dhe Bamin
  • 2018-06-05

Atentati i supozuar, gjykim i shkurtuar për Doshin, Frrokun dhe Bamin

Pasi bëri maratonën e organeve ligjzbatuese, duke kaluar fillimisht në Gjykatën e Lartë, e më pas në atë Kushtetuese dhe tek Krimet e Rënda, dosja e atentatit të supozuar ndaj deputetit të Shkodrës, Tom Doshi, është rikthyer sërish në Gjykatën e Tiranës. Pikërisht kjo gjykatë ka

Hetimi për Doshin, Prokuroria kërkon shoqërimin me forcë të deputetit
  • 2018-05-17

Hetimi për Doshin, Prokuroria kërkon shoqërimin me forcë të deputetit

Pritet të rinisë nga e para hetimi për çështjen ndaj deputetit Tom Doshi, ish-deputetit Mark Frroku dhe të dyshuarit si vrasës me pagesë, Durim Bami, të cilët akuzohen për kallëzim të rremë në bashkëpunim. Ndërsa çështja kaloi në Gjykatën e Lartë, Kushtetuese dhe tek Krimet e R

Kriminalitet dhe politikë, përse në qarkun e Lezhës veprojnë disa grupe?
  • 2018-03-19

Kriminalitet dhe politikë, përse në qarkun e Lezhës veprojnë disa grupe?

Mbështetës të kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj pas arrestimit të tij për akuzat e grabitjes së pronave në në bregdet Lezha është një nga qarqet më problematikë sa i takon kriminalitetit por edhe zyrtarëve që kanë patur probleme me ligjin. Lidhjet mes krimit dhe politikës, j

No Pic available
  • 2018-02-12

Mandati i deputetit, që po blihet në sytë e të gjithëve!

Nga Mero Baze Pas Eduard Halimit në listën e deputetëve të Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, po japin dorëheqje dhe dy gra, të cilave u takon mandati i tij, duke zbardhur kështu qëllimin final të këtij orteku dorëheqjesh. Bëhet fjalë për tu bërë deputet Astrit Veliaj, një b

Rakipi e Rehovica, KQZ vendos më 3 janar
  • 2017-12-28

Rakipi e Rehovica, KQZ vendos më 3 janar

Mesditën e 3 janarit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të rikthehet në punë pas festave për të vendosur për mandatet e deputetëve Aqif Rakipi i PDIU-së dhe Gledion Rehovica të LSI-së, për të cilët prokuroria ka kërkuar heqjen e mandatit për shkak se kanë gënjyer në formularin e de

KQZ vendos të mërkurën për deputetët Rakipi dhe Rehovica
  • 2017-12-28

KQZ vendos të mërkurën për deputetët Rakipi dhe Rehovica

Dy ditë më parë Prokuroria e Përgjithshme i dorëzoi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve një kërkesë për heqjen e mandatit të deputetit të PDIU, Aqif Rakipi dhe atij të LSI, Gledjon Rehovica. Sipas kërkesës së prokurores Rovena Gashi të dy janë subjekte të ligjit të Dekriminalizmit.