Rezultate te kerkimit per termin: +Fundi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.044Z

Fundi i pandëshkueshmërisë?

Share Nga Jon Silverman, BBC   Gjykatësit ndërkombëtare e kanë shpallur fajtor ish- liderin e Liberisë, Charles Taylor, nën akuzën se ka ndihmuar dhe nxitur krime lufte gjatë luftës civile në Sierra Leone. Taylor, 64 vjeç, ka qenë për pesë vite në gjyq në Hagë në Gjykatën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.481Z

Ky është fundi

Nga Berat Buzhala*   Nuk ka ndodhur në asnjë etapë historike, të re a të vjetër, që katër subjekte politike shqiptare të takohen kaq intensivisht dhe kaq në mënyrë pragmatike në drejtim të arritjes së qëllimeve të tyre, siç po ndodh këto ditë në aksin LDK-VV-AAK dhe Nism

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.843Z

Sarkozi: Fundi i euros do të ishte fundi i Evropës

Presidenti francez NIkola Sarkozi ka deklaruar se do të vazhdojë të luftojë për të mbrojtur euron, ndërsa Franca do të bëjë çmos që të mbetet në kursin aktual të përmirësimit të financave të saj. "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.381Z

Balotelli: Ky është fundi!!

Leite Kaka dhe portieri Abiati ishin dy lojtarët e vetëm që u lejuan mbrëmë të flasin me ultrasit e mbledhur pas ndeshjes me Genoan. Balotelli kërkoi që të bashkëbisedoj me ta, por që nuk u lejua sepse tifozët ishin të zemëruar me të. Pas kësaj, Balotelli e përdori “Twitterin&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.292Z

Fundi i dinastise Kastro

Fundi i dinastise Kastro E hene 25 Shkurt 2013 0959 Raul Kastro Pas shume dekadash ne krye te Kubes duket se sundimit te dinastise Kastro po i vjen fundi te pakten zyrtarisht Presidenti kuban Raul Kastro vellai i liderit revolucionar Fidel Kastro eshte shprehur se nuk do te garoje per nje tjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.372Z

Si na vjen fundi!

Në sallën e errët të teatrit do të na kujtohet një frazë e autorit Samuel Beckett, ku thotë: “Fundi është në fillim dhe ne akoma vazhdojmë. Kohë s’ka patur dhe koha mbaroi”. “Fundi i lojës”, është vepra prej nga është shkëputur ky diktat i autorit të teatrit absurd, e c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.262Z

2012, fundi i botës

Përgatituni për fundin e botës sepse nuk është larg. Ai do të ndodh jo më larg se tri vjet. Në vitin 2012 do të ndodh një kataklizmë që do ti japë fund kësaj bote. Së paku, kështu sugjeron kalendari i lashtë i popullit Maja. Ky subjekt mjaft intrigues ka zgjuar kureshtjen e regjis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama