Rezultate te kerkimit per termin: +Fundja

Meta: total 1000 / total_found 1995 / time 0.001 / keyword[0] fundja / docs[0] 1995 / hits[0] 2215 /
Ka kapur sistemin e drejtësisë, Rama reagon ndaj Elez Biberajt
  • 2019-04-08

Ka kapur sistemin e drejtësisë, Rama reagon ndaj Elez Biberajt

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, deklaratave të drejtorit të Zërit të Amerikës për Euroazinë, Elez Biberaj, duke theksuar se deklaratat e tij janë etiketime fyese dhe të pabazuara në fakte. Rama i jep përgjigje edhe për akuzën se ka minuar institucionet e pavarura, mbushu

No Pic available
  • 2019-03-31

VDEKJET NË PUNË VRASJET QË SBËJNË ZHURMË!

Nga Klodian TOMORRI Krahas vrasjeve të bujshme në seri që kanë tronditur gjithë vendin, Shqipëria është përballur ditët e fundit me një fenomen tjetër po kaq të rëndë, por që fatkeqësisht nuk merr të njëjtën hapësirë publike. Bëhet fjalë për aksidentet fatale në punë, ku v

Do të futet në Parlament? Sazan Guri: Sikur me flori të ma shtronin rrugën
  • 2019-03-03

Do të futet në Parlament? Sazan Guri: Sikur me flori të ma shtronin rrugën

Djegia e mandateve të deputetëve duket se do të krijojë një opozitë të re në Parlament, me 4 prej kandidatëve në listat e LSI-së që tashmë e kanë pranuar të zëvendësojnë kolegët e tyre të dorëhequr. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën për të plotësuar vendet bosh,

Spahiu: Kryepolici Ardi Veliu përdor gaz serb kundër protestuesve
  • 2019-03-01

Spahiu: Kryepolici Ardi Veliu përdor gaz serb kundër protestuesve

Ditën e sotme, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, u ka dërguar letër bizneseve në rrugën para Parlamentit, ku u kërkon falje për gazin lotsjellës të hedhur gjatë protestës. Mirëpo, kjo ndjesë e kryepolicit, është cilësuar si farsë nga deputeti i LSI-së,

Top Story/ Shqipëria shpenzon më tepër për një të burgosur, sesa për një student
  • 2019-02-07

Top Story/ Shqipëria shpenzon më tepër për një të burgosur, sesa për një student

Një tjetër problem që hasen burgjet tona, është mbipopullimi, i cili vjen nga një sërë shkaqesh të ndryshme. Më kryesorja, siç treguam në fillim të dokumentarit është ajo e shtimit të kategorive për veprat penale dhe mungesa e dënimeve alternative. Mendoj që Gjykatat, në periudh

MOS E VRISNI LAJMËTARIN
  • 2018-12-06

MOS E VRISNI LAJMËTARIN

Nga Fadil LEPAJA Dominimi gati 400 vjeçar i perëndimit, në botë, po i afrohet fundit. Pikërisht për shkak të përpjekjes së perëndimit që të ruaj këtë dominim, kemi ardhur në këtë gjendje jo stabiliteti në botë. BE e ka kaluar kulmin e zhvillimit të vet dhe tash ndodhet në krizë

POLITIKA E INATIT MUND TË SHTRYDHË QELBIN E VETVETES
  • 2018-11-08

POLITIKA E INATIT MUND TË SHTRYDHË QELBIN E VETVETES

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama Nga Zamira ÇAVO Ne shqiptarët jemi emotiv si popull. Dhe kur na pushton inati nuk ka gjykim që na hap sytë. Por ta shikosh inatin në politikë, apo politikën e inatit është dicka krejtë tjetër. Politika është dhe duhet të jetë arti i të m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama