Rezultate te kerkimit per termin: +Funksioni

Total: 3419
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.162Z

Funksioni kulturor i turizmit

Në botë gjatë dekadave të kaluara, ka shpërthyer një interesim i shprehur për turizëm. Ky interesim zë vend dhe trajtohet në mënyra të ndryshme në shumë fusha shoqërore dhe ekonomike, dhe veçmas brenda antropologjisë kulturore, brenda gjeografisë dhe sociologjisë. Studimet e autor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.938Z

Clinton konfirmoi largimin nga funksioni

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton konfrmoi se do të tërhiqet nga funksioni në fillim të vitit të ardhshëm, nëse Barack Obama rizgjidhet president, deklaroi ajo për Washington Post.Me këtë i jepet fund spekulimeve se për shkak të shumë krizave diplomatike me të cilat balla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.530Z

Mitrovski tërhiqet nga funksioni

Shkup, 2 shkurt - Sekretari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), Llazar Mitrovski ka dhënë dorëheqje, ndërsa kërkesa e tij për tërheqje është pranuar nga anëtarët e Këshillit Drejtues (KD) të cilët kanë debatuar më shumë se tri orë të enjten pasdite. "KD i FFM-së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.189Z

Funksioni kryesor i veshkave, pastrimi i gjakut

Autori i Lajmit: red.Normalisht, ekzistojnë dy veshka, të vendosura në regjionin e mesit nga të dy anët e shtyllës së kurrizit, nën anën e poshtme të brinjëve. Kanë ngjyrë të kuqe - kafenjtë e formë si kokërr fasuleje dhe madhësi sa një grusht. Përmes veshkave nga organizmi juaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.692Z

Maqedoni: HaxhiRisteski shkarkohet nga funksioni kryetar i FFM-së

ASA (Albania Sport Agency)- Harallampie HaxhiRisteski shkarkohet nga funksioni kryetar i FFM-së ne mbledhjen e jashtzakonshme te mbajtur sot ne Shkup i inicuar nga keshilli iniciativ per ndryshime.Ne mbledhje moren pjese 57 delegat tre me shume se cka nevojiteshin per ti dhene mosbesim kryetarit ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.243Z

Topi Funksioni i Kushtetueses smund te pervetesohet nga politika

Në Konferencën me rastin e 20 vjetorit të themelimit të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaroi se funksioni i kësaj Gjykate, nuk mund të përvetësohet nga politika. Në fjalën e tij, kreu i shtetit thek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.378Z

Deliu-Kodra: Me votimin në Parlament nisi funksioni i institucioneve

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka theksuar se lajmi i mirë është se me votimin në Parlament nisi puna dhe funksioni i institucioneve. Ajo ka theksuar se po ashtu nuk ka pritur që numri i femrave në qeveri të jetë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama