Rezultate te kerkimit per termin: +Fuqia

Total: 5868
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.427Z

Fuqia morale është fuqia më e madhe

Shqiptarët, si në Kosovë si në Shqipëri, si kudo që janë, respektojnë autoritetin e jo argumentin.  Ky është mekanizmi që më së shumti frenon  shkuarjen tonë përpara si komunitet dhe si shoqëri. Nënvetëdijen e shqiptarëve po e drejton Kanuni i Lekë Dukagjinit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.055Z

FOTOT/ Fuqia e jashtëzakonshme e motit

Këto fotografi që të lënë me gojë hapur të realizuara nga një gjuetar profesionist i stuhive tregojnë fuqinë e jashtëzakonshme që ka natyra. Fotografi Mike Olbinsk ka shëtitur rreth e përqark SHBA-ve dhe ka fotografuar çaste mahnitëse gjatë tornadove dhe rrufeve. Pavarësisht se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.635Z

Fuqia ekonomike ka zëvendësuar fuqinë ushtarake?

18-06-2011 / Nga Joseph S. Nye jr Me fundin e Luftës së Ftohtë, shumë besuan se gjeo-ekonomia do të zëvendësonte gjeopolitikën. Fuqia ekonomike, thoshin, do të përbëjë çelësin e suksesit në politikën globale, n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.779Z

Fuqia e butë e OKB-së

VËSHTRIM INSTITUCIONAL Josif Stalin, dikur shfaqi mosbesimin e vet ndaj rëndësisë së “forcës së butë” duke shtruar pyetjen: “Sa është numri i ushtarëve të Papës?”. Sot, shumë të vetëquajtur realistë janë të mendimit se Organizata e Kombeve të Bashkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.920Z

Fuqia amerikane

Kina nuk do t’ia marrë primatin SHBA-së dhe të bëhet fuqia kryesore e shekullit 21 për shkak të aftësisë së Amerikës për t’i tërhequr më të mirët dhe më të zgjuarit nga pjesa tjetër e botësShtetet e Bashkuara të Amerikës janë mbyllur në debatin për emigracionin. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.601Z

Berisha Rritet fuqia blerese

Nga mbledhja e parë e Qeverisë për këtë vit,Kryeministri Berisha u uroi shqiptarëve që ky vit të shënojë rritjen e mirëqënies së tyre. Dhe megjithese kriza europiane parashikohet te jete afatgjate, Kryeministri tha se te dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.533Z

VIDEO/ Larg ujërave me piranja, ja fuqia e tyre tmerruese

Një burrë u filmua duke ushqyer një grup peshqish pirranja, duke mbajtur në dorën e tij një kokë demi, të cilën e zhyti në ujë. Sapo peshqit mishngrënës ndien erën e mishit, ata u sulën me shpejtësi drejt tij dhe e shqyen. Në video tregohet se si dora e burrit, i cili kërkon t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama