Rezultate te kerkimit per termin: +Furtun

Meta: total 1000 / total_found 1053 / time 0.000 / keyword[0] furtun / docs[0] 1053 / hits[0] 1192 /
Furtunë për të punësuarit në shtet, çparlajmëroi Braçe dje në tryezën e BE
  • 2019-04-11

Furtunë për të punësuarit në shtet, çparlajmëroi Braçe dje në tryezën e BE

Pak muaj nga afati i paralajmëruar për vendimin e Bashkimit Europian mbi negociatat e integrimit me Shqipërinë, zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka paralajmëruar një tjetër skaner në administratën publike. Gjatë një takimi ku ishte i pranishëm edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Bra

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)
  • 2019-04-04

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)

Një furtunë e vërtetë ka prekur Policinë e Shtetit, pasi drejtori Ardi Veliu ka firmosur ndryshimin e 20 shefave të komisariateve në rrethe dhe kryeqytet. Raportohet se ndryshime janë bërë në komisariatet Elbasan, Durrës, Fier, Dibër, Vlorë, Kuçovë, Peqin etj… Ndryshimet në Po

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën
  • 2019-03-27

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën

Mësohen detaje të reja nga shkarkimet e ndërmarra nga Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj. Mësohet se është shkarkuar dhe Pranvera Skana, e cila mbante detyrën e këshilltares në Ambasadën e Londrës. Gjithashtu janë shkarkuar edhe dy zyrtarë nga Ambasada Shqiptare në Athinë dh

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!
  • 2019-03-09

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!

Paraditen e sotme u njoftua zëvendësimi i drejtorit të Policisë në Vlorë, Gentjan Shehaj me Artion Dukën, i cili më herët ka qenë shefi i Uniformave Blu në Berat. Por gjatë pasdites shkarkimet në radhët e Policisë së Shtetit kanë vijuar. Mëoshet se është firmosur nga Ardi Veliu e

Historia e një gruaje të pazakontë
  • 2019-03-08

Historia e një gruaje të pazakontë

Sevasti Dako në kujtimet e Musine Kokalarit Sevasti Kyrias Dako është ndër femrat e para shqiptare të shkolluara. Kontributi i saj i madh është në ndërtimin e shkollës shqipe. Gruaja me flokët e zinj, e fytyrën plot jetë, kujtohet përmes kujtimeve, të ish nxënësve, për pasionin me

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!
  • 2019-02-22

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!

Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pra në verë dhe në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me pretendimin se është shkelur neni 19 që ka të bëjë me transferimin

Furtunë në Hipotekën e Durrësit, shkarkohen 6 punonjës
  • 2019-02-13

Furtunë në Hipotekën e Durrësit, shkarkohen 6 punonjës

Në një deklaratë për mediat, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj njoftoi të tjera shkarkime nga puna në Hipotekën e Durrësit. Ministrja njoftoi se u vendos largimi për 6 specialistë të zyrës dhe vërejtje më shkrim për 10 të tjerë jurisë dhe hartografë, duke e çuar në total n