Rezultate te kerkimit per termin: +Fush +Krujs

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Aksident n Fush Kruj, 7 t plagosur

Nj aksident i rnd ka ndodhur n afrsi t Fush Krujs, n fshatit Tapiz. Nj makin me targa t Shkodrs sht prplasur me nj furgon me targa t Lacit. Sipas t dhnave t para nga aksidenti ka pasur shtat persona t plagosur, disa prej t cilve n gjendje t rnd. Disa prej t plagosurve jan transportuar menjher drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Buka e ngroht e Fush Krujs

Presidenti Bush nuk e dinte se pak kilometra nga vendi ku Airfoce One po ulej, do t vizitonte furrn e buks m t ngroht t rruzullit. Pikrisht aty ai do t harronte se ishte presidenti m i rndsishm i globit dhe ndoshta m i shnjestruari, teksa shikonte tortn me miell fush kruje t mbrujtur nga Usaidi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.915Z

Fushë-Krujë, gati skulptura e George Bushit

“Monumenti kushtuar vizits q ish-Presidenti i SHBA, George W. Bush, zhvilloi 3 vjet m par n qytetin e Fush-Krujs, sht gati”, - deklaroi dje pr “standard” skulptori durrsak Qazim Krtusha. Ai s bashku me skulptorin Ibrahim Rei ishin caktuar nga Bashkia e Fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

T burgosurit hidhen n grev

Dhjetra t burgosur n burgun e Fush-Krujs, jan hedhur sot n protest, pr t krkuar kushte m t mira n burg. Shkak pr vendimin e protests, sipas t burgosurve jankushtet e rrepta, q nuk i lejojn t dalin pr ajrim si dhe mungesa e ushqimit gjat mngjesit. Mes t protestuesve, jan persona q jan dnuar me bur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Berisha në Fushë-Krujë: Rama ktheu bllokmenët në PS

Nga Fush-Kruja, paraditen e djeshme Kryeministri Sali Berisha akuzoi kreun e PS-s, Edi Rama, se ka rikthyer nj politik bllokmensh n partin e majt, duke ndrmarr nj fushat pr dmtimin e imazhit t Shqipris. Sipas Berishs, Rama po i thur lavde monizmit dhe se po bn nj politik Blloku,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

PS: Arsimi braktiset nga qeveria

Partia Socialiste ka denoncuar gjendjen e keqe t shum shkollave n vend. Kryetarja e Komisionit t Edukimit n PS, Ledi Shamku deklaroi se lajmet nga arsimi po vijn prdit si buletin lufte, ndrsa ka prmendur disa shkolla, ku tregohen kushtet e mjera, n t cilat zhvillohet msimi. Pamjet e transmetuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.425Z

Berisha: PS ka rikthyer kulturën e bllokut

Nga Fush-Kruja ku mori pjes n inagurimin e rikonstruksionit t shkolls 9-vjeare Nr .1 t ktij qyteti, kryeministri Berisha u ndal srish tek zhvillimi ekonomik i vendit, duke prmendur rritjen e pagave dhe pensioneve m 1 korrik, por edhe tek proceset integruese t Shqipris n Bashkimin Europian. Duke krit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama