Rezultate te kerkimit per termin: +Fush +Kruj

Meta: total 1000 / total_found 6710 / time 0.007 / keyword[0] fush / docs[0] 88078 / hits[0] 135897 / keyword[1] kruj / docs[1] 12245 / hits[1] 25285 /
Themelimi i Tiranës
  • 2017-02-11

Themelimi i Tiranës

Dorian Koçi Tirana mund të ketë pasur origjinë më të hershme se 400 vjet më parë. Përgjithësisht eksiston një mendim që e lidh origjinën e emrit Tiranë me Teheranin dhe themelimin e saj nga Sulejman Pashë Ballgjini, një fisniku shqiptar të islamizuar nga Mulleti. Kjo hipotezë përm

No Pic available
  • 2017-02-07

Sekuestrohen 500 kg kanabis, pesë në pranga, një në kërkim

Një sasi prej 500 kg kanabisi është sekuestruar në tre operacione paralele të zhvilluara gjatë ditës së djeshme, 6 shkurt 2017, në Durrës. Policia e qytetit bregdetar ka vënë në pranga pesë persona të dyshuar si posedues të lëndës narkotike, ndërsa ka shpallur në kërkim një tje

Durrës, sekuestrohen 500 kg kanabis, arrestohen 5 persona, 1 në kërkim
  • 2017-02-07

Durrës, sekuestrohen 500 kg kanabis, arrestohen 5 persona, 1 në kërkim

Policia e Durrësit në bashkëpunim me atë të Shijakut ka sekuestruar një sasi prej 500 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa dhe ka vënë në pranga 5 persona në tre operacione antidrogë të ndërmarra ditën e djeshme. Operacionet janë zhvilluar në vendin e quajtur Kthesa e  Ari

No Pic available
  • 2017-02-06

Visha: Dhjetëra njerëz të pafajshëm në burgje, gjyqtarët kanë frikë

Avokati i njohur Saimir Visha thotë se ka dhjetëra njerëz në Shqipëri janë nëpër burgje pa pasur faj. I ftuar në Tonight Ilva Tare, avokati thotë se përveç rasteve të energjisë, ai thotë se dënimet jepen edhe për vepra të parëndësishme, çka sjell pasoja sociale. Ai thotë se gjy

Burrë e grua vjedhin 3 banesa brenda ditës në Bubq të Krujës
  • 2017-02-05

Burrë e grua vjedhin 3 banesa brenda ditës në Bubq të Krujës

Policia e Krujës  zbardh dhe dokumento3 vjedhje banesash të kryera në Bubq, Krujë. Mësohet se është arrestuar në flagrancë shtetasi  Petrit Kallmeti 40 vjeç, banues në Arrameras, Fushë  Krujë.  Gjithashtu ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë në ngarkim të bashkëshorte

No Pic available
  • 2017-02-04

Tritol makinës në ecje në autostradën Fushë Krujë-Milot

Një sasi lënde tritoli ka qenë vendosur në një automjte që lëvizte nga Tirana në drejtim të Pukës. Policia është vënë në dijeni për lëndën shpërthyese nga vet drejtuesi i mjetit, i cili sapo e ka konstatuar ka ndaluar makinën në afërsi të Milotit. Policia ka kryer shpërthimin

Tritol makinës në autostradë, defekti shpëton 2 të rinj
  • 2017-02-04

Tritol makinës në autostradë, defekti shpëton 2 të rinj

Makina Benz 190 e ndaluar para momentit të shpërthimit Një sasi eksplozivi e vendosur në bagazhin e një automjeti në autostradën Fushë Krujë-Milot fatmirësisht ka shpërthyer pa shkaktuar viktima, por vetëm dëme materiale. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme kur dy të rinj që udhëtoni