Rezultate te kerkimit per termin: +Fush +Kosovs

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Pavarsia e Kosovs, projekt i kohs moderne

Si mund t vrejm gjat ktij procesi mjaft t rndsishm si pr Kosovn natyrisht edhe pr Ballkanin nuk mund t thuhet se kemi t bjm m nj fush krejt t panjohur , respektivisht n kt terren nuk po shkelet pr her t par . Megjithat dihet se pavarsia e Kosovs sht nj moment kthese n t gjith historin e qenies

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Pavarsia vepr e prbashkt e bashksis ndrkombtare dhe popullit t Kosovs

Si vihet re, gjat ktij procesi mjaft t rndsishm, si pr Kosovn, natyrisht edhe pr Ballkanin, nuk mund t thuhet se kemi t bjm m nj fush krejt t panjohur, respektivisht n kt terren nuk po shkelet pr her t par. Megjithkt dihet se pavarsia e Kosovs sht nj moment kthese n t gjith historin e qenies s saj s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Skenari i mundshm i Pavarsis s Kosovs

"Q Kosova do ta fitoj pavarsin kjo dihet tashm, puna sht se kur dhe si"? Kshtu do ta shpjegonte ecurin e prosecit t statusit t Kosovs nj analist i njohur britanik. Dhe duket se megjith stuhin n got t Rusis, Kosova do t jet e pavarur n nj mnyr apo n nj tjetr. Por ndrsa 120 ditt prmbyllen, pra luhen m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Buka e ngroht e Fush Krujs

Presidenti Bush nuk e dinte se pak kilometra nga vendi ku Airfoce One po ulej, do t vizitonte furrn e buks m t ngroht t rruzullit. Pikrisht aty ai do t harronte se ishte presidenti m i rndsishm i globit dhe ndoshta m i shnjestruari, teksa shikonte tortn me miell fush kruje t mbrujtur nga Usaidi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Aksidenti, Sejdiu, mesazh ngushëllimi Topit

Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu, i ka drguar nj telegram ngushllimi Presidentit t Shqipris, Bamir Topi, pr humbjen e jets s 14 personave n aksidentin tragjik n aksin Rrshen - Fush-Arrz. “N emr t popullit dhe t institucioneve t Republiks s Kosovs, ju shpreh ngushllimet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Krasniqi:  Arsimi prbn prioritet t lart shtetror dhe shoqror

Kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi ka thn se arsimi n Kosov n t kaluarn kurr nuk ka pasur trajtim meritor dhe pr pasoj institucionet t paslufts jan prballur me probleme t shumta dhe serioze n kt fush. Krasniqi kto komente i bri n nj fjalim n konferencn Ndrkombtare t Arsimit Parauniversitar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.374Z

Vlersohen tokat

Ministria e Ekonomis dhe Financave, prkatsisht Departamenti i Tatimit n Pron, n bashkpunim me komunat e Kosovs, partnert SIDA, Agjencia e Taksave Suedeze dhe USAID, gjat ktij muaji fillojn pilot projektin pr regjistrimin e karakteristikave shtes t pronave t paluajtshme n komunn e Fush-Kosovs dhe Sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama