Rezultate te kerkimit per termin: +Fush +Kruj

Meta: total 1000 / total_found 5928 / time 0.006 / keyword[0] fush / docs[0] 77820 / hits[0] 120228 / keyword[1] kruj / docs[1] 10470 / hits[1] 21412 /
Zërat e lashtë të një qyteti
  • 2015-09-13

Zërat e lashtë të një qyteti

Reportazh nga Pëllumb Gorica Kalaja e Lezhës Lashtësia me zërin e saj, këtu në Lezhë shpesh herë të çon në gjeneza mahnitëse, që zëvendësojnë mrekullisht edhe muzetë e bibliotekat me në zë. Ajo, si një trung peme, ka ngulur rrënjët thellë, dhe me degë të gjelbërta, të shtr

OSBE, raport sekret edhe për qeverinë Nano në 2005-n
  • 2015-09-13

OSBE, raport sekret edhe për qeverinë Nano në 2005-n

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, OSBE edhe në vitin 2005, kishte bërë një raport në lidhje me qeverinë "Nano" dhe kriminalizimin e saj. Edhe ai raport ishte bërë pak muaj para se qeveria "Nano" të binte nga pushteti me votë popullore. Raporti i vitit 2005, i OSBE-së i

OSBE, raport sekret edhe për qeverinë “Nano” në 2005-n
  • 2015-09-13

OSBE, raport sekret edhe për qeverinë “Nano” në 2005-n

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, OSBE edhe në vitin 2005, kishte bërë një raport në lidhje me qeverinë “Nano” dhe kriminalizimin e saj. Edhe ai raport ishte bërë pak muaj para se qeveria “Nano” të

Bashkitë pa plane, jo leje ndërtimi
  • 2015-09-12

Bashkitë pa plane, jo leje ndërtimi

Bashkitë të cilat nuk kanë ende një plan rregullues, nuk do të kenë të drejtë të japin leje ndërtimi deri në hartimin dhe miratimin e tij. Ky kusht vlen për 26 njësi vendore, ku përfshihet ndër të tjera Durrësi edhe Tirana. Gjermeni në takimin me drejtuesit e 26 bashkiveKryebashki

No Pic available
  • 2015-09-09

Aksidenti në Fushë Krujë- Vorë, përplasen 2 makina, 2 plagosen

Dy persona kanë mbetur të plagosur rreth orës 10 të së mërkurës, 9 shtator 2015, në aksin Fushë Krujë-Vorë. Një mjet tip Volvo me targë TR6423M është goditur nga pas nga një Mercedes me Targë AA713GU. Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë frenimi i menjëhershëm nga automjeti tip

Shokuese/ I kërkon vëllait të kujdeset për vajzën 13-vjeçare të gruas, ai ia përdhunon
  • 2015-09-04

Shokuese/ I kërkon vëllait të kujdeset për vajzën 13-vjeçare të gruas, ai ia përdhunon

Një ngjarje shokuese është shënuar rreth një muaj më parë në Vrion të Finiqit dhe që është zbardhur vetëm një ditë më parë. 40-vjeçari Servet Muhaxhiri akuzohet se ka përdhunuar vajzën 13-vjeçare të gruas së dytë të vëllait të tij. Muhaxhiri jeton në Fushë Krujë dhe

I kërkon vëllait të kujdeset për vajzën 13-vjeçare, ai ia përdhunon
  • 2015-09-03

I kërkon vëllait të kujdeset për vajzën 13-vjeçare, ai ia përdhunon

Një ngjarje shokuese është shënuar rreth një muaj më parë në Vrion të Finiqit dhe që është zbardhur vetëm një ditë më parë. 40-vjeçari Servet Muhaxhiri akuzohet se ka përdhunuar vajzën 13-vjeçare të gruas së dytë të vëllait të tij. Muhaxhiri jeton në Fushë Krujë dhe is