Rezultate te kerkimit per termin: +Fush +Kruj

Meta: total 1000 / total_found 5846 / time 0.014 / keyword[0] fush / docs[0] 75805 / hits[0] 117316 / keyword[1] kruj / docs[1] 10232 / hits[1] 20916 /
49 përballjet zyrtare, ja pse mungojnë emrat e tjerë
  • 2015-04-20

49 përballjet zyrtare, ja pse mungojnë emrat e tjerë

Në Bashkinë e Kurbinit asnjëri prej kampeve politike nuk ka guxuar deri më tani të hedhë një hap për të shpallur kandidatët. PD e PS, për dy zonat minoritare Finiqi dhe Dropulli, presin vendimin që do të marrë Dule Ndonëse në bazë të ligjit kanë edhe pothuaj dy javë kohë për

Cilat janë 61 duelet e zgjedhjeve të 21 qershorit
  • 2015-04-16

Cilat janë 61 duelet e zgjedhjeve të 21 qershorit

Sot pritet prezantimi i Halim Kosovës dhe Erion Veliajt nga dy kampet kryesore. Ende pa kandidatë disa nga bashkitë e minoritetit dhe të veriut. Dyshet e kandidatëve Veliaj-Kosova në Tiranë, Dako-Duma në Durrës, Sejdini-Turku në Elbasan, por edhe duelet në Fier, Vlorë, Korçë e Shkodë

Zgjedhjet, PS kandidon Dritan Lelin në Vlorë, në Sarandë Floriana Kokën, Goro në Himarë
  • 2015-04-15

Zgjedhjet, PS kandidon Dritan Lelin në Vlorë, në Sarandë Floriana Kokën, Goro në Himarë

Partia Socialiste zbardh emrin e kandidatit për kryetar bashkie në qytetin e Vlorës.  Ka qenë deputetja e këtij qarku, Valentina Leskaj e cila ka bërë publik emrin e mjekut Dritan Leli si kandidat për Bashkinë e Vlorës. Po ashtu Valentina Lesakj zbardhi edhe emrat e Sarandës dhe të Hima

PS kandidon Dritan Lelin në Vlorë, në Sarandë Floriana Kokën, Rama takon Metën
  • 2015-04-15

PS kandidon Dritan Lelin në Vlorë, në Sarandë Floriana Kokën, Rama takon Metën

Partia Socialiste vijon të zyrtarizojë kandidatët e bashkive pas takimeve që zhvillohen me deputetët e qarqeve. Ndërkohë prej orës 10:00 kryeministri Rama  po zhvillon takim me kryeparlamentarin Ilir Meta në Kryesinë e kuvendit. Mbetet ende mister Tirana, por ditët e fundit në media po

Fushë Krujë, gjendet X5 e braktisur, prej disa ditësh ishte denoncuar e vjedhur
  • 2015-04-15

Fushë Krujë, gjendet X5 e braktisur, prej disa ditësh ishte denoncuar e vjedhur

Një makine tip BMW X 5 me targa AA 987 BC është gjetur e braktisur ne vendin e quajtur ura e Gjoles në Fushë Krujë. Sipas bluve të Fushë Krujës rezulton se mjeti është vjedhur në Nikel te Krujes dhe është denoncuar në polici nga pronari Klajdi Buza. Aktualisht policia po mbledh shenj

Emrat zyrtarë të kandidatëve  të PS, PD dhe LSI në 45 bashki
  • 2015-04-13

Emrat zyrtarë të kandidatëve të PS, PD dhe LSI në 45 bashki

Dy muaj para zgjedhjeve vendore, si mazhoranca ashtu edhe opozita kanë zyrtarizuar një pjesë të kandidatëve që do të garojnë në 21 qershor. Partia Socialiste është ajo e cila ka zyrtarizuar pjesën më të madhe, ku përveç Bashkisë së Tiranës dhe bashkive të qarkut të Vlorës, pjes

Zgjedhjet vendore, përballjet mes kandidatëve të mazhorancës dhe opozitës
  • 2015-04-12

Zgjedhjet vendore, përballjet mes kandidatëve të mazhorancës dhe opozitës

Kjo javë pritet të jetë vendimtare për koalicionet apo forcat politike në përcaktimin e kandidatëve për kryetarë bashkie për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit. E ndërsa koalicioni qeveritar i drejtuar nga Partia Socialiste ka zyrtarizuar tashmë shumicën e emrave të kandidatëve, op