Rezultate te kerkimit per termin: +Fushata +Zgjedhore

Meta: total 1000 / total_found 2605 / time 0.003 / keyword[0] fushata / docs[0] 12134 / hits[0] 15236 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 36663 / hits[1] 73594 /
Edi Rama shkund PS e Vlorës: LSI korr sukses me mitin e punësimit, ju merreni me intriga
  • 2017-02-08

Edi Rama shkund PS e Vlorës: LSI korr sukses me mitin e punësimit, ju merreni me intriga

Edi Rama ka mbledhur dje shtabin elektoral të Qarkut të Vlorës ku ka shpërthyer ndaj strukturave për mos organizimin eficent të tyre. Kryeministri, i cili ka njoftuar se do të kryesojë listën zgjedhore në këtë qark, ka folur mbi 2 orë para mbi 50 anëtarëve të shtabi të këtij qa

No Pic available
  • 2017-02-08

Tërmet në PS-në e Vlorës, Rama: Merreni me intriga, përfiton LSI me mitin e punësimit

Edi Rama ka mbledhur dje shtabin elektoral të Qarkut të Vlorës ku ka shpërthyer ndaj strukturave për mos organizimin eficent të tyre. Kryeministri, i cili ka njoftuar se do të kryesojë listën zgjedhore në këtë qark, ka folur mbi 2 orë para mbi 50 anëtarëve të shtabi të këtij qarku.

No Pic available
  • 2017-01-31

Kriminalizimi i zgjedhjeve, Gjata: Rrezikojmë të bëhemi si Italia e viteve 60-70

Legjislatura e ardhshme parlamentare në Shqipëri mund të jetë një pasqyrim i Italisë së viteve 60-70. Shqetësimi u ngrit në studion e Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe nga ish-kreu i KQZ, Çlirim Gjata. Gjata: Sistemi është ndërtuar i tillë, që të abuzosh me finacimin dhe

Ruçi-Berishës: Sju marr seriozisht! Votimin elektronik e keni alibi. Trego emrat e 19 deputetëve të inkriminuar të mazhorancës, banditët e trafikantët
  • 2017-01-26

Ruçi-Berishës: Sju marr seriozisht! Votimin elektronik e keni alibi. Trego emrat e 19 deputetëve të inkriminuar të mazhorancës, banditët e trafikantët

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Gramoz Ruçi këmbënguli edhe një herë se kërkesa e të djathtëve për të kërkuar votimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, është një alibi. Gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti socialist th

INTERVISTA/ Meta shuan të gjitha dilemat: Sbëjmë koalicion me PD. Martesa? Është vetëm për Monikën (flet për Ramën, qeverisjen, PDIU, presidentin, Trump)
  • 2017-01-18

INTERVISTA/ Meta shuan të gjitha dilemat: Sbëjmë koalicion me PD. Martesa? Është vetëm për Monikën (flet për Ramën, qeverisjen, PDIU, presidentin, Trump)

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta folur se me kë do të bëjë koalicion LSI në zgjedhjet e 2017. Ai është shprehur se është e sigurt se LSI nuk do të bëjë koalicion me PD-në në qershor, por në lidhje me një koalicion të mundshëm me PS-në, Meta ka deklaruar se vendimi ende nuk është m

Debatet në grupin e PD për bojkotin. Ruli pro Bashës, Bregu dhe Topalli kundër!
  • 2017-01-16

Debatet në grupin e PD për bojkotin. Ruli pro Bashës, Bregu dhe Topalli kundër!

Pas nënshkrimit të memorandumit me aleatët, ku u listuan kushtet për zgjedhjet e ardhshme parlamentar, kreu i PD-së, Basha ka informuar deputetet në mbledhjen e grupit parlamentar. Mes diskutimeve ka rënë në sy mbështetja që ai ka marrë për kushtin lidhur me zgjedhjet, nga deputeti

Zgjedhjet e lira, PD vendos kushte. PS: Votim elektronik nëse thotë OSBE/ODIHR
  • 2017-01-16

Zgjedhjet e lira, PD vendos kushte. PS: Votim elektronik nëse thotë OSBE/ODIHR

Në seancën e parë plenare për këtë sesion të ri pas pushimeve të fundvitit, kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, deklaroi se garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme janë kusht i patjetërsueshëm për PD. Meqë jemi tek kalendari, opozita parlamentare ka përcaktuar tash