Rezultate te kerkimit per termin: +Fushata +Zgjedhore

Meta: total 1000 / total_found 2476 / time 0.003 / keyword[0] fushata / docs[0] 10902 / hits[0] 13760 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 34324 / hits[1] 69339 /
Elegji për aksionin qeveritar kundër informalitetit
  • 2015-09-14

Elegji për aksionin qeveritar kundër informalitetit

Arian GaldiniNë historinë e qeverisjes së Shqipërisë nuk ka një rast të dytë që një Kryeministër ua mbledh rripat ministrave të vet nëpërmjet...Le ta këpusim që në fillim çdo pandehmë, keqinterpretim a keqkuptim, e të jemi të kthjellët me njëri-tjetrin. Po, unë jam pro kupon

Bushati: Raporti i OSBE/ODIHR evidenton përparimin në procesin zgjedhor në Shqipëri
  • 2015-09-09

Bushati: Raporti i OSBE/ODIHR evidenton përparimin në procesin zgjedhor në Shqipëri

TIRANE, 9 Shtator/ATSH/- Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati deklaroi të mërkurën se raporti i OSBE/ODIHR-it evidenton përparimin në procesin zgjedhor në Shqipëri.Gjatë një konference për shtyp nga kryeministria, ministri Bushati theksoi se raporti evidenton vullnetin e qeveris

Koalicioni për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme: Nevojë për reformë zgjedhore, transparencë në numërimin e votave
  • 2015-09-09

Koalicioni për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme: Nevojë për reformë zgjedhore, transparencë në numërimin e votave

TIRANË, 9 Shtator/ATSH-Arbi Fortuzi/-.Vendi ynë ka nevojër për një reformë gjithëspërfshirëse zgjedhore dhe më shumë transparencë gjatë proçesit të numërimit.Këtë tha të mërkurën, Mirela Arqimandritit, Drejtuese e Koalicionit për Zgjedhje të Lira e të Ndershme e për Demokrac

Shqipëria dëshmoi vullnet të plotë për të realizuar një proces zgjedhor të lirë
  • 2015-09-09

Shqipëria dëshmoi vullnet të plotë për të realizuar një proces zgjedhor të lirë

Deklaratë e Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati pas Raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet vendore të 21 qershorit 2015: Në emër të Qeverisë Shqiptare dëshiroj të falenderoj misionin e OSBE/ODIHR-it për bashkëpunimin dhe monitorimin e procesit zgjedhor të 21 qershorit

Rekomandimet e OSBE/ODIHR-Vasili: LSI e gatshme të kontribuojë për përmirësimet
  • 2015-09-09

Rekomandimet e OSBE/ODIHR-Vasili: LSI e gatshme të kontribuojë për përmirësimet

TIRANË, 9 Shtator/ATSH-Anila Struga/.- Lëvizja Socialiste për Integrim shprehu sot vullnetin e plotë për të kontribuar në përmirësimin e menjëhershëm të konstatimeve të raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR-t për zgjedhjet, me qëllim rritjen e standardeve të ardhshme zgjedhore. Kësh

Raporti i OSBE  ODIHR per zgjedhjet e 21 qershorit
  • 2015-09-08

Raporti i OSBE ODIHR per zgjedhjet e 21 qershorit

0 brbr SSSAbrASS brbrOSBE ODIHR publikoi raportin perfundimtar per zgjedhjet e 21 qershorit ne Shqiperi Ne raport thuhet se ne pergjithesi jane respektuar lirite e shprehjes dhe tubimit per kandidatet ndersa politizimi i vazhdueshem i institucioneve shteterore minoi disi administrimin efektiv te p

Fenomeni Corbyn
  • 2015-08-29

Fenomeni Corbyn

*Nga Elie Bernavi/ i 24news Në Angli prania e tij mediatike është fantakëse. Me mjekrën e tij gri, fanellat e zbërthyera dhe pamjen e rregullt, ai rrok titujt e parë të gazetave si të majta ashtu edhe të djathta, pushton valët radiofonike dhe kolonizon studiot televizive. Kur ai nuk flet