Rezultate te kerkimit per termin: +Futbolli

Meta: total 1000 / total_found 11471 / time 0.005 / keyword[0] futbolli / docs[0] 11471 / hits[0] 15318 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Shkodër/ Braçe: U tmerrova nga kazanët e plehrave, mi bëni të fala Voltanës!
  • 2019-03-30

Shkodër/ Braçe: U tmerrova nga kazanët e plehrave, mi bëni të fala Voltanës!

Zv/kryeministri Erion Braçe, i njohur si fans i zjarrtë i Partizanit ka qenë mbrëmjen e djeshme prezent në tribunën VIP të Loro Boriçit për të ndjekur nga afër sfidën e Demave të Kuq me Kukësin. Të kuqtë barazuan 1-1 ndaj verilindorëve, duke hedhur një hap të sigurt drejt titullit

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema
  • 2019-03-26

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema

Futbolli shqiptar është në zi, pasi është mësuar pak më parë se ish futbollisti i njohur i Tiranës dhe Kombëtares Shqiptare, Ali Mema është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ali Mema vjen nga dinastia Mema, një familje që ka nxjerrë dis

Bandat e adoleshentëve shkrehin armët, një 11-vjeçare mes 4 të plagosurve
  • 2019-03-25

Bandat e adoleshentëve shkrehin armët, një 11-vjeçare mes 4 të plagosurve

Një sherr mes bandave të adoleshentëve në një park në Mitcham të Londrës ka përfunduar me plagosjen edhe të një vajze 11-vjeçare e një gruaje. Një dëshmitar tregon: Parku ka një mini-palestër, fushë futbolli dhe kështu me radhë shumë familje atje ishin duke shijuar diellin. Në

Hysaj, para Andorrës: Mendojmë për ndeshjen, jo për Panuccin
  • 2019-03-24

Hysaj, para Andorrës: Mendojmë për ndeshjen, jo për Panuccin

Elseid Hysaj, në cilësinë e kapitenit të skuadrës, ishte në krah të trajnerit të përkohshëm Ervin Bulku, në konferencën për shtyp të organizuar para takimit me Andorrën. Mbrojtësi shkodran i kuqezinjve nuk preferoi të ndalet te shkarkimi i Panuccit, duke kërkuar që skuadra të pë

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali
  • 2019-03-24

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali

Dyqind prekje me topin e tenisit pa rënë në tokë dhe një test paraprak me Los Blancos. Flet Babai, Lulzim Balliu: Është akoma shpejt Me topin e tenisit ndër këmbë, ai bëri njëqind e nëntëdhjetë e tetë palexho, njëqind e nëntëdhjetë e dy të filmuara nga unë. Messi bëri njëqind

Shqipëria humbi ndaj Turqisë, FSHF shkarkon Panuccin
  • 2019-03-23

Shqipëria humbi ndaj Turqisë, FSHF shkarkon Panuccin

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eli