Rezultate te kerkimit per termin: +Futbolli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.787Z

Futbolli me episode

Sir Alex Ferguson e pranon se futbolli italian po përballet me një krizë, por thotë se futbolli ndërkombëtar shkon me cikle. Ai përmend shpërthimin e skuadrave spanjolle, kurse për futbollin anglez mendon se po kalon nëpër momente të mira. Sneijderin nuk e konsideron zëvendësues ideal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.978Z

"Futbolli përpara familjes"

Mund të flitet pa frikë për një botë të çmendur, ku futbolli ndikon përditë e më shumë në jetën e njerëzve. Sipas një sondazhi ku janë intervistuar 32 mijë tifozë nga e gjithë bota, 80 për qind e tyre deklarojnë se futbolli është argumenti që zë vendin kryesor në biseda. Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.874Z

Tomasson pensionohet nga futbolli

Nga Express më 08 qershor 2011 në ora 17:27 Sulmuesi i Feyenoordit Jon Dahl Tomasson ka njoftuar për pensionimin e tij nga futbolli në moshën 34 vjeç. Por, ai ka paralajmëruar se do të ndjek rrugën e trajnerit. Ai nuk pendohet për tërheqjen nga futbolli pasi ka kaluar karrierë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.254Z

Futbolli, cirk dhe korrupsion

Mbrojtësi Javi Poves ka shkëputur kontratën me klubin spanjoll Sporting Gijon dhe ka vendosur të pensionohet në moshën 24 vjeç. Arsyeja nuk ka të bëjë me ndonjë sëmundje të rëndë apo ndonjë lëndim, por ai thotë se dëshiron të jetojë një jetë të pastër. Ai akuzon se futbolli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.538Z

Futbolli si spektakël homoseksual

(Jo krejt joseriozisht) Nga Gilman Bakalli* Forca tërheqëse e futbollit konsiston në një kombinim faktorësh të ndryshëm, asnjëri prej të cilëve, i vetëm, nuk mjafton për ta dekoduar atë. Futbolli është një lojë ku ndërthuret forca dhe estetika, eleganca dhe brutaliteti. Është nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.112Z

Futbolli shqiptar

FSHF Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së do të miratojë sot në mbledhjen e tij datat e kalendarit të sezonit futbollistik 2015-2016, si dhe ndryshime në rregulloret e aktiviteteve. Një nga pikat më të rëndësishme të diskutimeve do të jetë shqyrtimi i propozimit të klubeve për të rritur num

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.310Z

Futbolli, po aq eksitues sa seksi

Share Nje tifoz i flakte futbolli Për meshkujt, futbolli është një pjesë e rëndësishme e jetës së tyre, sa që ata do të mund të hiqnin dorë nga shumë gjëra të rëndësishme, vetëm për të parë ndeshjen e ekipit të zemrës. Dhe nuk ka si të mos jetë kësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama