Rezultate te kerkimit per termin: +Futbollistt

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Bellamy e Weiss me grip t derrit

Dy futbollist t Manchester Cityt jan prekur nga gripi i derrit. Me kt virus sht infektuar sulmuesi Craig Bellamy dhe mesfushori Vladimir Weiss, si e ka konfirmuar klubi pr televizionin BBC. Gjendja e dy futbollistve megjithat nuk l vend pr preokupime dhe ata mund t strviten qysh nga e enjtja. Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.173Z

N pritje t FIFA-s

Federata Ndrkombtare e Futbollit (FIFA), n mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv t saj, pritet t lviz rreth krkess s Federats s Futbollit t Kosovs pr mbrojtjen e kartonve t futbollistve kosovar q transferohen jasht vendit. Kjo marrveshje do tu garantonte klubeve kosovare kompensim material pr futbollistt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.470Z

Arbitri me spray, shpërndan futbollistët

Policia n Brazil ka prdorur spray me piper pr t larguar futbollistt q konfrotoheshin me arbitrin n nj ndeshje futbolli. Ka ndodhur n nj prej takimeve n kategorin D t kampionatit Brazilian. Arbitri i takimit ka nxjerr nga loja me karton t kuq nj mbrojts t skuadrs Xhenus n ndeshjen kundr Moto Klub. A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.329Z

Policia ndalon Riberi dhe Benzema

Q prej ors nnt t mngjesit t sotm futbollistt francez, Franck Ribery dhe Karim Benzema jan t ndaluar n nj rajon policie n Paris. Ata po i nnshtrohen pyetjeve mbi hetimin q ka nisur mbi prostitucionin minoril n nj klub nate t frekuentuar nga futbollistt e kombtares franceze. N kt skandal sht prfshir e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.169Z

Chelsea, Abramovich paralajmëron revolucion

Eleminimi nga Champions League ka tensionuar situatn n klubin e Chelsea-t ku presidenti Roman Abramovich nuk ka arritur ta glltis ende goditjen q mori nga ish trajneri Jose Mourinho. Ai krkoi nj takim me t gjith futbollistt, t cilt i ka parlajmruar pr nj revolucion nse nuk fitojn as Premi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

N histori t Sunderlandit

Lorik Cana planifikon q ta shkruaj nj kapitull t ri n histori t Sunderland, pasi shpejt e bri veten qendr t karakterit t klubit. Ambicie e tij gjat kohs sa do t jet n Sunderland sht q ta fus veten n librin e historis s ktij klubi. Cana nuk dshiron gj tjetr vese t endet rreth kshtjellave dhe shtpiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.426Z

Pozos nuk do jetë pjesë e Botërorit

Nuk dmtohen vetm futbollistt e ktij botrori por edhe arbitrat. Kiliani Pablo Pozos nuk e ka t mundur t jet n Afrikn e Jugut. Ai ishte parashikuar t arbitronte sfidn e grupit C, Algjeri – Slloveni. S bashku me Pablo Pozos do t largohen edhe dy vijrotsit megjithse pa probleme fizike pasi e paras

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama