Rezultate te kerkimit per termin: +GJUTA

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.000 / keyword[0] gjuta / docs[0] 88 / hits[0] 246 /
Prova të reja kundër Vladimir Gjutës për atentatin ndaj Trotës
  • 2015-04-14

Prova të reja kundër Vladimir Gjutës për atentatin ndaj Trotës

Prova të reja kanë dalë në skenë kundër Vladimir Gjutës për atentatin ndaj Ardian Trotës. Policia e Shtetit ka zbuluar një provë që konfirmon praninë e Gjutës në skenën e krimit. Gjuta është akuzuar edhe më parë për atentatin ndaj Trotës por Policia ka gjetur edhe një provë

Legalizimet në Tiranë, lista me 610 emrat që marrin lejet në Tiranë
  • 2015-04-13

Legalizimet në Tiranë, lista me 610 emrat që marrin lejet në Tiranë

Zyra e ALUIZNI-t në Tiranë, Drejtoria Tirana 1, e cila mbulon qytetin e Tiranës, njofton qytetarët e poshtëshënuar që gjejnë emrin në listë, se duhet të paraqiten pranë zyrave të ALUIZNI-t në qytetin e Tiranës, tek ish-Stacioni i Trenit, për të tërhequr faturat e parcelës ndërti

15 më të kërkuarit në Tiranë, mes tyre autorët e tritolit në farmacinë e Tahirit
  • 2015-04-08

15 më të kërkuarit në Tiranë, mes tyre autorët e tritolit në farmacinë e Tahirit

Policia e Tiranës e ka publikuar në faqen e saj zyrtare listën prej 15 personash të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale, kryesisht vrasje. Lista e personave të shpallur në kërkim kryesohet nga Vladimir Gjuta dhe Baftjar Bruka, dy nga katër personat e dyshuar si autorë të ve

Shpërthimi tek Tahiri, Apeli lë në burg tre të arrestuarit
  • 2015-03-18

Shpërthimi tek Tahiri, Apeli lë në burg tre të arrestuarit

Tiranë - Gjykata e Apelit për Krimeve e Rënda ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për disa anëtarë të familjes Gjuta, të arrestuar në lidhje me shpërthimin në farmacinë e ministrit të Brendshëm. Kështu, masa e sigurisë e arrestit me burg është lënë në fuqi për Ernes

Tritoli ne Tirane Apeli le ne burg kusherinjte Gjuta dhe Matmuja
  • 2015-03-17

Tritoli ne Tirane Apeli le ne burg kusherinjte Gjuta dhe Matmuja

Tirane 17 mars 2015 NOAal- Mbeten ne burg kusherinjte Ernest Gjuta Emirjon Gjuta dhe Lumjan Matmuja te akuzuar si te perfshire ne shperthimet me tritol pak kohe me pare ne kryeqytetbr br Gjykata e Apelit per Krimet e Renda ka lene ne fuqi masen e sigurise arrest me burg per tre prej te arrestuarve

Apeli lë në burg të arrestuarit për tritolet
  • 2015-03-17

Apeli lë në burg të arrestuarit për tritolet

Të arrestuarit si personat e dyshuar për tritolin e vënënë farmacinë e babait të ministriti të Brendshëm, Saimir Tahiri, do të rrinë në qeli deri në fund të hetimeve. Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Aopelit dhënë pas ankimimit të bërë nga personat e arrestuar. Në pranga jan

Grupi i tritolit raportonte vetëm te Vladimir Gjuta
  • 2015-03-02

Grupi i tritolit raportonte vetëm te Vladimir Gjuta

Të arrestuarit dispononin numra të veçantë telefoni, me të cilët komunikonin vetëm me njëri-tjetrin dhe shtetasin Vladimir Gjuta, i shpallur në kërkim si organizatori i grupit kriminal përgjegjës për shpërthimin në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm. Të arrestuarit s