Rezultate te kerkimit per termin: +Gabimi

Meta: total 1000 / total_found 3784 / time 0.002 / keyword[0] gabimi / docs[0] 3784 / hits[0] 4391 /
Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

Gjashtë gabime nuk duhen bërë në intervistën për punë
  • 2019-03-28

Gjashtë gabime nuk duhen bërë në intervistën për punë

Si të përgatitemi për takimin vendimtar. Kush dëshiron të rrisë shanset për të gjetur një punë të duhur, duhet të gjejë një metodë, të lëvizë me rregull dhe në më shumë kanale. Por cilat janë kurthet që duhen shmangur gjatë rrugës? Ja cilat janë këshillat e ekspertëve. Jo

50-vjeçari shqiptar bën gabim fatal në autostradë, çmendet Italia (VIDEO)
  • 2019-03-02

50-vjeçari shqiptar bën gabim fatal në autostradë, çmendet Italia (VIDEO)

Një 50-vjeçar shqiptar është bërë lajm në Itali për një gabim të kryer nga ai teksa udhëtonte në një nga autostradat me fluks të lartë qarkullimi në fqinjin përtej Adriatikut. Ngjarja ka ndodhur në Genova dhe video po qarkullon gjerësisht në rrjet. Shqiptari ishte ne timonin e ma

Njeriu anti-Lloto/ Rama lë Juven për Liverpool, por i bën reklamë basteve (FOTO)
  • 2019-02-27

Njeriu anti-Lloto/ Rama lë Juven për Liverpool, por i bën reklamë basteve (FOTO)

Prej datës 1 janar  të vitit 2019 në territorin e Shqipërisë nuk duhet të lejohet aktiviteti i asnjë pike të lojërave të fatit dhe po ashtu dënohet reklamimi i tyre. Kjo parashikohet nga ligji që qeveria Rama votoi në Kuvend në fund të vitit të kaluar, por duket se në Shqipëri  e

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim
  • 2019-02-21

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim

Akti ekstrem dhe i paprecedentë i opozitës shqiptare, për të hequr dorë nga mandatet e përfaqësimit në Parlament, është rrethuar me mister dhe hije të forta dyshimi. Menjëherë pas vendimit të Këshillit Kombëtar të PD për djegien e mandateve, deputetët e PD-LSI kanë nisur të fir

City luan tenis me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti (Video)
  • 2019-02-10

City luan tenis me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti (Video)

Uragani Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në Etihat Stadium dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen Klopp. Një disfatë e rëndë kjo për blutë e Londrës, që në asnjë moment nuk arrit

No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f