Rezultate te kerkimit per termin: +Gabriel +Jesus

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] gabriel / docs[0] 1568 / hits[0] 2211 / keyword[1] jesus / docs[1] 464 / hits[1] 573 /
No Pic available
  • 2019-03-27

Ringjallet Brazili, mposht me përmbysje Çekinë!

Brazili bën autokritikë pas atij barazimi të shëmtuar ndaj Panamasë. Në miqësoren e dytë pas pak ditësh atë ndaj Republikës Çeke, brazilianët triumfuan 1-3 me përmbysje në një ndeshje ku u pa në fushë një Brazil me dy fytyra. Në pjesën e parë Çekia e dominoi Seleçaon dhe gjet

Juventus i falet Ronaldos, eliminon i vetëm Atleticon e Madridit (Video)
  • 2019-03-13

Juventus i falet Ronaldos, eliminon i vetëm Atleticon e Madridit (Video)

Erdhi te Juventusi për të fituar Ligën e Kampionëve, pasi e kishte bërë këtë gjë 3 herë radhazi me fanellën e Realit të Madridit, ndërsa sonte vendosi thuajse i vetëm kualifikimin e bardhezinjve në çerekfinalet e këtij kompeticioni. Bëhet fjalë për yllin portugez, Cristiano Ronal

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

City triumfon me Evertonin dhe merr kreun e renditjes
  • 2019-02-07

City triumfon me Evertonin dhe merr kreun e renditjes

Manchester City arriti të triumfojë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Evertonit, skuadrës tjetër të qytetit të Liverpoolit, dhe të rikthehet në vendin e parë të renditjes. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë, por vuajti të gjejë golat, të cil

Manchester City, tërmet 7-ballësh ndaj Rotherhamit
  • 2019-01-06

Manchester City, tërmet 7-ballësh ndaj Rotherhamit

Manchester City nuk u kursye ndaj skuadrës modeste Rotherham në raundin e tretë të FA Cup. Citizens, edhe pse kishin pushim disa nga elementët më të rëndësishëm të skuadrës, shënuan plot 7 herë në portën kundërshtare, duke treguar dhëmbët që në fillim. Sterling, një ndër më t

M.City mposht Evertonin dhe kap sërish kreun!
  • 2018-12-15

M.City mposht Evertonin dhe kap sërish kreun!

Manchester City nuk gabon dy herë rradhazi. Skuadra e Pep Guardiolës ka reaguar menjëherë pas disfatës ndaj Chelsea-it, duke mposhtur me shifrat 3-1 Evertonin në sfidën që hapi javën e 17-të të Premier League. Një sukses që e ngjiti City-in përkohësisht në krye të Premier League në

United zhvlerëson golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada
  • 2018-11-08

United zhvlerëson golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada

Jose Mourinho është larguar si triumfator nga Allianz Stadium, ku skuadra e drejtuar prej tij, Manchester United mposhti me përmbysje 1-2, bardhezinjtë e Juventusit, në një sfidë spektakolare. Pas një pjese të parë në barazim pa gola, skuadra e Allegrit gjeti e para avantazhin, me anë t